Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az olcsó autósok kevésbé...

Az olcsó autósok kevésbé udvariasak? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Szokásos szituáció, reggel nagy forgalomban elfogyó sávból próbálok besorolni a továbbhaladóba. Indexel az ember, próbálja odahelyezni az autóját, a többiek pedig változóan kezelik. Amit megfigyeltem, hogy a csóró suzukis, ladás tuti, hogy szándékosan rázár az előtte haladóra, hogy biztos ne tudjak bemenni. Ezzel szemben a drágább autóval közlekedők jellemzően beengednek. Sőt: azt kell, hogy mondjam, hogy ebben a szituációban a "letolós" autósok, azaz a Q7-es, X6-os, stb. tulajdonosok a legudvariasabbak. Mi lehet ennek az oka? Az életbeli sikertelenségük miatt frusztráltak, és ha máshol nem sikerül, legalább az utakon próbálnak valaki elé kerekedni?
2012. okt. 21. 09:46
1 2 3
 21/22 Hunter92 ***** válasza:
Alex Fly, szerintem nem így van. A suzukisok (gondolom a régi swift-ről beszélünk) nagy része első autós, fiatal, kezdővezető vagy idős nyugdíjas, aki a fogyasztása és az igénytelensége miatt tart swiftet (legalábbis én ezt tapasztalom itt Debrecenben). A fiatalok azért udvariatlanok, mert kezdők, arra is elég odafigyelniük, hogy mit csináljanak a lábukkal és a kezükkel, az időseknek meg hosszabb a reakcióidejük, ők is csak arra figyelnek, amire muszáj. (Mielőtt letámadna a két kategória, mindig vannak kivételek, akinek nem inge...) Kezdő vezetőként, kívülről én is egy udvariatlan, tahó, f*sznak tűnhettem, pedig csak simán béna voltam.
2012. okt. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
Lehet utálják a tolakodókat.
2012. nov. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!