Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az olcsó autósok kevésbé...

Az olcsó autósok kevésbé udvariasak? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Szokásos szituáció, reggel nagy forgalomban elfogyó sávból próbálok besorolni a továbbhaladóba. Indexel az ember, próbálja odahelyezni az autóját, a többiek pedig változóan kezelik. Amit megfigyeltem, hogy a csóró suzukis, ladás tuti, hogy szándékosan rázár az előtte haladóra, hogy biztos ne tudjak bemenni. Ezzel szemben a drágább autóval közlekedők jellemzően beengednek. Sőt: azt kell, hogy mondjam, hogy ebben a szituációban a "letolós" autósok, azaz a Q7-es, X6-os, stb. tulajdonosok a legudvariasabbak. Mi lehet ennek az oka? Az életbeli sikertelenségük miatt frusztráltak, és ha máshol nem sikerül, legalább az utakon próbálnak valaki elé kerekedni?
2012. okt. 21. 09:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

hát meg az is nagyon számít,hogy milyen autó akar bejönni az ember elé,ki az akit bekéne engedni ?

-mert ha az egy betegszállító.....

-vagy egy fekete fóliás fekete BMW.....

2012. okt. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
28%

Az én tapasztalataim szerint ennek leginkább közlekedés pszichológiai oka van. Mégpedig azért, mint írtad a "letolós" autósok inkább beengednek, mivel ők gyakran kerülnek ilyen bekéredzkedős helyzetbe és így tudják milyen "szar" ha nem engedik be őket.

Ezenfelül az ilyen "letolós" autósok sok esetben sokkal jobban (dinamikusan) vezetnek mint a kispolgár a suzukijába, aki az előtte álló autónál tovább nem lát, és pusztán dacból, kisebbségi komplexusból és szűklátókörűségéből fakadóan tökéletes alap a forgalmi torlódások kialakulásához.

2012. okt. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
Ezt nem lehet így általánosítani. Én kamionsofőr vagyok, jellemzően északon vezetek(svéd, dán, norvég utakon), és már teljesen az ő mentalitásukban vezetek(műteni lehetne vezetés közben). Otthon viszont egy buzukim van, és azzal is így közlekedek. Nem sietek sehova, nem azon a pár másodpercen múlik az életem. Ez inkább ilyen magyar virtus, hogy a "qrva anyád, nehogy má' begyere elém vazze". Ezt valamiért a magyar nehezen vetkőzi le, tisztelet a kivételnek.
2012. okt. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 smitwesson ***** válasza:
39%
Sajnos akinek már Q7-ese van annak már van annyi esze, hogy rájött arra a tényre: segítsük eggymást és akkor hamarabb odaérek a célomhoz. Egy kis fékezéssel vagy beengedéssel, indexeléssel elkerülhetjük a dugókat.
2012. okt. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Én magam egy középszerű 6 éves kisautóval járok, szóval nem hiszem, hogy túl nagy ellenszenvet váltanék ki bárkiből is, és ezért ne engedne be. Igen, ez is biztosan benne van, hogy a letolósok sűrűn vannak ilyen helyzetben. Kíváncsi lennék azok véleményére, akik mániákusan nem engednek be senkit, hogy miért teszik. Én mindig úgy döntöm el, hogy beengedek-e valakit, hogy melyikünknek kell nagyobbat lassítani, azaz melyik művelet lassítja le a forgalmat jobban. Ha a másiknak meg kell állni, ha én nem engedem be, én viszont egy enyhe lassítással be tudom engedni, akkor számomra egyértelmű, hogy beengedem. Egyeseknél ez nem az...
2012. okt. 21. 12:05
 6/22 atilis ***** válasza:
100%
Én a kérdésben megfogalmazott tapasztalatok pontosan az ellenkezőjét tapasztalom.
2012. okt. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Biztos vagy ebben? Addig oké, hogy a lenyomós autósok fognak legyorsulni a sáv végén, legerőszakosabban tolakodnak dugóban, de ha arról van szó, hogy be kéne engedni valakit, akkor ők szinte tuti beengednek.
2012. okt. 21. 13:51
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is totál az ellenkezőjét vettem észre. Letolós bmw-s audisok stb akik nem akarnak beengedni...
2012. okt. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Az ,hogy valakinek suzukija van ,az nem feltétlen azt jelenti,hogy csóró ,lehet "nagyobb" ember ,mint egy Q7 es ben ülő akárkicsoda. Nem a kocsi számít,hanem a vezetőjének a mentalitása,én amikor kocsival megyek tökre változó ez a dolog,hogy milyen kocsi akar letolni vagy ép beengedni.
2012. okt. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Napkiraly ***** válasza:
0%
A múltkor megyek az elfogyóban, kicsikancsó zöldpeugeot206os huszonéves cukifiú (remélem magára ismer) kiáll a két sáv közé, és kitartja a bal karját az ablakon. Kicsit lelassítottam, de mondom max letörik a karja, engem nem érdekel,megyek tovább az elfogyó végéig. Szegénykém élete második kudarcát átélve (az első az volt, amikor nem vették fel a rendészeti szakközépbe) nem sokkal azelőtt visszament a sávjába, mielőtt nyílt kartöréssel kórházba szállíthatták volna :) Ha nem megy vissza megjárta volt. Na, őt kéne megkérdezni,mit gondolt.
2012. okt. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!