Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az olcsó autósok kevésbé...

Az olcsó autósok kevésbé udvariasak? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Szokásos szituáció, reggel nagy forgalomban elfogyó sávból próbálok besorolni a továbbhaladóba. Indexel az ember, próbálja odahelyezni az autóját, a többiek pedig változóan kezelik. Amit megfigyeltem, hogy a csóró suzukis, ladás tuti, hogy szándékosan rázár az előtte haladóra, hogy biztos ne tudjak bemenni. Ezzel szemben a drágább autóval közlekedők jellemzően beengednek. Sőt: azt kell, hogy mondjam, hogy ebben a szituációban a "letolós" autósok, azaz a Q7-es, X6-os, stb. tulajdonosok a legudvariasabbak. Mi lehet ennek az oka? Az életbeli sikertelenségük miatt frusztráltak, és ha máshol nem sikerül, legalább az utakon próbálnak valaki elé kerekedni?
2012. okt. 21. 09:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nem lehet átlagolni ezt a dolgot!

Sok olyan ember van aki egy romhalmazzal jár és egy tahó,de olyanból több van aki drága autóval jár és tahó.


Én teljesen mindegy milyen autóval megyek(volt már 100.000Ft-os autóm és 4,5 milliós is) általában rendes szoktam lenni az emberekkel. Néha viszont igazi nagy paraszt vagyok,de nem ok nélkül! Engem nagyon fel tud idegesíteni ha valaki "tol" hátulról,mert azt hiszi,hogy akkor gyorsabban megy előttem az autósor.Azokkal gyökér vagyok és nem engedem be őket sehol sem magam elé!


ettől függetlenül én úgy érzem korrekt autósnak számítok!

2012. okt. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Napkiraly ***** válasza:
Ez az, nem tudtam hovatenni, siettem amúgy is (cégautóval voltam, munkaidő végén, otthonról még messzire), mondom végigmegyek ebben az elfogyóban,erre kint termett :)
2012. okt. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
És azt hiszi magáról, hogy ő milyen f@szagyerek. Pedig fel kéne már fogni, hogy mire való az elfogyó sáv. Ameddig töketlen hülyék az emberek, és nem képesek felfogni, hogy az elfogyót ugyanúgy fel kéne tölteni, addig végig fogom előzni a sort...sajnálom.
2012. okt. 22. 12:30
 14/22 Napkiraly ***** válasza:
0%
erről van szó kedves kérdező, azért van leaszfaltozva, hogy járjunk rajta, nem azért, hogy egy sorban állva bámuljuk.
2012. okt. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Napkirály pont most tett magára nézve terhelő vallomást.


Amúgy meg, a rátartiság szerintem márkafüggetlen. Ne törődj velük, magadnak ártasz csak.

2012. okt. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Ez miért terhelő vallomás? Az elfogyó sáv azért van, hogy mindkettőt kihasználjuk, és a végén zipzárban továbbhaladjunk. Ha ezt mások úgy értelmezik, hogy be kell sorolni km-ekkel előtte, akkor nem hinném, hogy én vagy ő lennénk a pofátlanok, hogy az elfogyóban megyünk, és végigelőzzük a sort. Szabályos? Igen. A többiek hülyeségén alapul? Igen. Ha a többi úgy használná, ahogy kéne, akkor nem lehetne megelőzni a sort, mert mindkét sávban egyenlő számú autó lenne.
2012. okt. 25. 10:03
 17/22 anonim ***** válasza:

Attól, hogy más szabálytalankodik, neked nem kötelező. Kárt okozni meg főleg nem (akár testi, akár más).


Amúgy magával a szemlélettel van a baj, hogy "nekem autóm van, oda megyek vele, ahová akarok", tökmindegy, hogy drága vagy nem drága az autó; pedig ez nem így van.

A másik baj az, hogy sokan cikinek tartják azt, hogy vezetéstechnikai tréningre járjanak. Pedig az nem szégyen, ha v.ki fejlődni akar és tesz is érte.

2012. okt. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, az elfogyó sávban való előremenés nem szabálytalankodás, hisz arra van a sáv, hogy használjuk.
2012. okt. 25. 19:15
 19/22 Hunter92 ***** válasza:
Érdekes, hogy azt tapasztalod, hogy a kisebb kategóriás autósok tahóbbak. Nekem abszolút vegyes a tapasztalatom. Nekem egy régi Swiftem van, de általában be szoktam engedni magam elé másokat. Ez ember és nem autó függő.
2012. okt. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Alex Fly ***** válasza:
0%

17 válasza a helyes: a "kisember" hosszú élet munkája árán vett egy olcsó Suzukit és így magasabb szintre jutott: beléphetett az addig csodált és irigyelt autótulajdonosok közé. És ez a felsőbbrendűség látszik a stílusán. Míg egy prémiumkategőriás jármű tulajdonosának ez természetes.

Persze nem minden esetben: itt is igaz, hogy nem lehet általánosítani. de sok esetben ez van a dolgok mögött.

2012. okt. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!