Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikor ismerik fel végre a...

Mikor ismerik fel végre a "nagy" autógyárak, hogy az elalvásos balesetek talán legfőbb oka az eltúlzott komfort, és a kényelmet szolgáló luxusberendezések tömkelege?

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
és akkor legyenek kis sámlik az ülések helyén? Aki nagyon álmos az egy Trabantban is el fog aludni.
2012. aug. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem ez a legfőbb oka, hanem hogy sokan fáradtan ülnek be vezetni. Erről nem az autógyárak tehetnek.
2012. aug. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez egy jó ostoba kérdés! Azt gondolod csak luxusautóban lehet elaludni? Kissé elvagy tévedve. Inkább főleg bennük nehéz, mert már létezik sok kütyü, ami figyelmeztet elalvásra is. De a legalapabb védekezés az az, hogyha a klímát jó hidegre állítjuk, az megakadályozza az elalvást. Télen is segít, ha a fáradt, álmos sofőr nem tesz rá még egy lapáttal, ha jó meleget csinál az autóban. A soroksári úton anno volt egy baleset, hogy egy autós elaludt, felszaladt a villamosmegállóba és 3 ember halálát okozta ha jól emlékszem. Az nem luxusautó volt. Aki álmos, fáradt, az elalszik egy ladában is. Nem kell oda eltúlzott komfort. Egy igazán álmos ember elalszik egy faszéken is.
2012. aug. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

56 %-os,Én nem azt mondtam hogy CSAK luxusautóban lehet elaludni,nem ment át a lényeg...


-A minap volt alkalmam vezetni hosszabb úton egy "luxus autót"/direkt nem írok márkát/,dehát az kényelmesebb volt mint az ágyam..

Az utat sem éreztem,a motort sem hallottam,az ülés mesésen kényelmes volt..

Nemvoltam fáradt,de kajak majdnem bealudtam pályán!

Éjszaka nem is mernék menni vele,az biztos!

2012. aug. 28. 15:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezzel nem vagy egyedül, az autópályán eleve bealszok az unalomtól, ha erre még egy tempomat is rásegítene... Na ezért szeretek vonattal járni, az alvásra lett kitenyésztve.
2012. aug. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól, hogy te úgy gondolod, ez a legfőbb ok és egyszer már megtapasztaltad, hogy neked túl kényelmes egy autó, még nem biztos, hogy ez az, ami a leginkább közrejátszik az elalvásos balesetekben. Sőt, mondok jobbat: valószínűleg a legtöbbet nem ez okozza. Nem azért alszik el a sofőr, mert hűtött, szellőztetett bőrülésben ül, a klíma fújja rá a 24 fokot és szól a zene a hifiből. Azért alszik el, mert úgy gondolja, ő aztán lenyomja a' ótóbánon a "budapestmünkhent" megállás nélkül. De az ilyen az 1.7-es szívódízel F Astra kombiban is épp annyira hülye, mint a heremasszírozós-kávéfőzős Passatban.

Képzeld: az, hogy az autók kényelmesebbek manapság, mint régebben, nem véletlen. Egyrészt - meg fogsz lepődni - ez valamennyire hozzájárul a biztonsághoz. Ha ugyanis menet közben azzal vagy elfoglalva, hogy nyom az ülés, a fejedet belevered a tetőbe, a kipufogó meg üvölt, akkor nem az útra fogsz figyelni. Egy kényelmes autóban viszont jól érzed magadat, nem kell azzal törődnöd, hogyan fészkelődj, hogy elférj.

És bizony az autógyárak a vevők igényeit követik. Ha a vevőnek terpeszkedős, klímás autó kell, amiben még a belső tükröt is villanymotor mozgatja, akkor olyat fognak neki gyártani. A vevő ugyanis szent: belőle van az autógyárnak pénze. És mivel már nincs hiánygazdaság, a vevő nem azt veszi, amit éppen kapni lehet (annak idején a "jajdejóvót" szocializmusban sem azért vettek annyian Trabantot, mert mindenkinek bejött a két ütem meg a duroplaszt karosszéria, hanem azért, mert épp azt lehetett elérhető áron kapni), hanem azt, ami tetszik neki. A vevő pedig újabban nem csak annyit szeretne, hogy egyszerűen, olcsón, gyorsan eljusson A-ból B-be, hanem azt is, hogy közben még a fenekét is jó fényesre nyalják, mert úgy gondolja, ez jár neki.

Ha pedig a vevőnek ez az igénye, ezt kell kiszolgálni. Nincs mese.

2012. aug. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én csak annyit tudok válaszolni,hogy minden lehet és mindennek az ellenkezője!:))
2012. szept. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
eleve nem értem te honnan tudod hogy ez azoka az elalvásos baleseteknek... hát nem ez az oka, hanem Te! azt érzi az ember hogy kezd bóbiskolni stb., ha ennek ellenére nem hajlandó tudomásul venni, hogy ez veszélyes, és megkéne állni fél orát aludni, vagy egy kúton kávét/energiaitalt inni, az nem az autó baja. Mellesleg az újabb prémiumautókban egyre több olyan berendezés van, ami ez ellen jött létre, úgy mint távolságtartó automatika, holttér figyelő rendszer, sávelhagyás érzékelő...
2012. okt. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na az ilyen nem fenyeget. qrva drága a benzin. Nem járok olyan hosszú útra kocsival ahol elaludnék...
2012. okt. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!