Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Amikor megjött a jogosítványot...

Amikor megjött a jogosítványotok, mennyire voltatok magabiztosak az első olyan utatokon, amikor nem ült mellettetek senki?

Figyelt kérdés
Rögtön "mertetek" egyedül vezetni? Kort és nemet is írjatok, illetve, hogy hány évesen szereztétek meg a vezetői engedélyt:)
2012. aug. 13. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem voltam magabiztos, de azt mondták, hogy menjek, és a főnököm mondta - szóval mentem :D


18 voltam, aztán jópár évig nem vezettem - aztán egyszer mentem egyedül egy keveset. Aztán a mostani melóhelyemen elvittek az autószerelőhöz (ott volt a cégautó javítás alatt) a kolléga szólt, hogy akkor kövessem - majd belelépett a gázba, és eltépett, én nekem meg tippem sem volt, hogy hol vagyok. Szóval mentem utána, de azért csuromvízre izzadtam az ülést. Még a kéziféket is elfelejtettem kiengedni :D


Azóta meg már belejöttem remekül :)

2012. aug. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 19 évesen szereztem meg a jogsit, de apám utána még kb egy fél évig nem engedett vezetni egyedül. De azt hiszem mintha akkor még lett volna egy ilyen szabály is, hogy egy ideig nem lehet egyedül vezetni. Az egyedüli vezetés utána simán ment. Először csak városban, majd később nagyobb utakra is. 33/F
2012. aug. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

17 évesen szereztem meg. Teljes bizalmat kaptam, mehettem egyedül. Emlékeim szerint egyedül is mentem.

Voltak kezdő hibáim, ezt senki sem tanulja az anyja hasában.

2012. aug. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen lett meg a jogsim, de nem volt autónk, fél év múlva gyűlt össze diákmunkából annyi pénzem, hogy vettem egy kispolszkit (azért azt, mert olcsó volt, és akartam tartalék pénzt hagyni a fenntartásra.) Addíg nem vezettem, egyedül mentem el a kocsiért, a szüleimnek azt mondtam, hogy a barátnőmhöz megyek, 180 kmre volt, az elején picit bizonytalan voltam, meg tél is volt, sok helyen havas, jeges volt az út, de azzal nem volt bajom, a tompított fényszóróra nem jöttem rá, hogy kell bekapcsolni, ezért kivilágítatlanul jöttem haza sötétben, de aztán már rájöttem mindenre. Amikor hazaértem még apámat is vittem egy kört a városban, és kipróbálta ő is a kocsit.
2012. aug. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

igen, sőt kicsit talán túl magabiztos is voltam, de a húzós szituk letörték a szarvamat :D szóval azóta nagyobb alázattal állok hozzá a dolgokhoz.

24 éves voltam, ill. vagyok, mert 2 hónapja van jogsim.

az első egyedüli vezetésemen nem volt semmi gond. a második, rá pár napra történt. kölcsönkaptam a kocsit, h a barátnőimmel elmenjek a víkendházukba. na, ott kicsit fostam, mert előtte csak térképen láttam az utat, de egyben odaértünk.

a páromé az autó, eléggé félti, amit meg is értek, hiszen ő spórolta rá össze a pénzt, és nincs rajta casco :)


mostanra már nagyjából ott tatunk, h bármikor megkaphatnám, ha őnagysága bírna nélküle létezni, és nem derogálna BKVval bejárni a munkahelyére.

már a jogsiszerzés előtt tervezgettem, hogy veszek valami szakadt roncsot, ami legalább az enyém, és nem kell folyton ezen balettozni. pár hónap spórolás, és meglesz :)

2012. aug. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!