Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen időjárási viszonyok...

Milyen időjárási viszonyok közt utáljátok a legjobban a vezetést?

Figyelt kérdés

Nekem az esős idő sötétedés után a halálom. Vizes az út, minden tükröződik össze-vissza, nem látom a sávfelfestést, 10x jobban kell koncentrálnom, h hozzam azt a szintet, amit nappal jobb időben.

Én vagyok a béna, vagy ez másnál is problémát jelent?

komolyan, a havas utat jobban szeretem, mint azt, ami tegnap este Bp-en volt...


2012. júl. 25. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Az éjszakai eső a legrosszabb főleg lakott területen kívül a vészes, de ez még semmi, én amőgy hozzászoktam. A legbosszantóbb az amikor akkora a köd hogy a kocsi motorházáig ha ellátsz plusz sötét van és lakott területen kívül mész, nincs ennél bosszantóbb. Akkor hiába a sok világítás semmit nem ér reflektort ilyenbe veszélyes használni mert akkor annyit sem fogsz látni amennyit még tudnál. Ilyenkor a ködlámpa is csak azért van hogy lássák hogy te ott mész ne próbáld ki nagyon durva rosszabb mint az esős idő sokkal. lakott területen kívül is maximum 40el mertem menni egy ismerős úton és a motorház elött azt figyeltem hogy az én sávomban legyek, meg lehetőleg ne menjek át valakin. Én a ködös időben utálom ahogyan írtam is. De a havazás sem jobb bár azzal elboldogulok.
2012. júl. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A köd, eső, hó nem szokott zavarni. Ha megfelelően megválasztod a sebességet, nem lehet gond. Persze komoly veszélyforrást jelent az a sok barom, aki azt gondolja, hogy a csúcstechnika, meg a valag sok pénz megvédi őt még a haláltól is, és száguldozik 110-es tempóval a jégpáncélon...

Én akkor utálok vezetni, amikor megy le a nap, és pont szemből világít. A másik, amit nem nagyon szeretek, közvetlen naplemente után. Akkor valahogy a világítás nem sokat ér, de már van annyira sötét, hogy ne lehessen rendesen látni.

2012. júl. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nekem az esőben éjjel a húzósabb, de az nem annyira rossz mint a kelő-nyugvó nappal pont szembemenni.

köd nem vészes, eső alapba nem(habár mentem már olyan felhőszakadásban hogy meg kellett állnom. A hó még ok, de a jéggel lehet problémám, jégen már törtem autót is, igaz jogsi nélkül régi autóval itthon, de azt nem számítom, mert csak azt gyakoroltuk hogy megcsúszik, és megcsúszótt, 2-őt pördültem körbe, aztán oldalt megfogott a fa.

sérülés az autón egy új jobb ajtó, meg az elejét kellett kalapálni, de jégen szerintem az átlagon felül vezetek, mert azt nagyon 'begyyakoroltam anno'

2012. júl. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyen takony esős időben ami most van.
2012. júl. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én az ónosesőt utálom a legjobban,mert olyankor az autó vezet engem.
2012. júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szintén éjszaka esőben. Nagyon fénylik az út az eső is bezavar plussz a sötétség.

Egyszer jöttem haza egy távolabbi útról, pont ilyen időben. Akkor viszont szakadt az eső, és nem is ismertem annyira az utat. A végén már majdnem kifolyt a szemem, aztán beálltam egy kisteher mögé és a lámpáját követtem.

2012. júl. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Éjjel esőben, szemből sütő lenyugvó nap fényénél, sűrű ködben és jégbordás úton utálok vezetni. Az első háromnál beállok más mögé, bár pl. ködben volt már olyan, hogy biztosítatlan vasúti átjáró előtt le kellett állítanom a motort és leengedett ablaknál hallgatóznom, hogy nem jön-e a vonat (ja és a ködben a hang sem terjed olyan jól...)
2012. aug. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!