Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A hó 0°C-ban minden esetben...

A hó 0°C-ban minden esetben esik vag csak bizonyos időjárási viszonyok között?

Figyelt kérdés
2009. dec. 15. 16:57
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

0°C-ban és egy kicsit felette is esik. Csak annyi, hogy nem marad meg, hanem elolvad.

Tavaly pl. 7°C volt, mikor esett, igaz, azonnal el is olvadt. Ha szakad, akkor meg nagy latyakot csinál.

2009. dec. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem, csak ha havazik.
2009. dec. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak van igaza. a hó akkor esik, ha hófelhők is vannak hozzá, ami 0, fölött, alatt egyaránt lehet.
2009. dec. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A csapadék halmazállapotát elsősorban nem a talajmenti hőmérséklet dönti el, hanem a csapadék keletkezési helyén (általában kb. 850hPa nyomáson) lévő hőmérséklet. Ezért is lehet olyan, hogy pl. +3-4 fokban hó esik, vagy az ónoseső jelensége (bőven 0 fok alatt túlhűlt víz esik).
2009. dec. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
azt lehet mondani, hogy mo-i viszonylatban talajfelett 2 m-rel, +6C alatti hőmérséklet esetében persze ha inverzió sincs, akkor a hó elérheti a talajt, nem fog elolvadni addig.
2009. dec. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem minden esetben. Sőt... mesélhetnék, mert amatőr meteorológus vagyok. :) De csak röviden:

Egyrészt nem a levegő hőmérséklete az elsődleges, hanem magának a csapadéknak a hőmérséklete. Ezért eshet akár 4-5 fokban is hó, és mínusz 1-2 fokban is eső.

Ha a csapadék hőmérsékelte 0 fok fölötti, akkor az minden esetben folyadék haémazállapotú (eső, zápor, szitálás, stb). Ha 0 fok alatti, akkor pedig döntő többségben szilárd halmazállapotú, ami nem biztos, hogy hó. Lehet "sima" hó, lehet szemcsés hó (porhó), hódara (ezek meteorológiailag mind különböző csapadékok), illetve lehet fagyott eső (apró jégszemek) vagy jégdara is. Az ónos eső is 0 fok alatti, de ez csak a leérkezés pillanatában fagy meg.

Pontosan 0 fokon meg inkább havaseső hullik.

Szóval a válasz a kérdésedre röviden: nem minden esetben esik 0 fokon hó.

2009. dec. 16. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A hó az tulajdonképpen eső, ami a megfagy , és így ér le a földre. Engem jobban érdekelne, mitől van az hogy 2 bármely hópehely nem egyforma.
2009. dec. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

" ...A hó az tulajdonképpen eső, ami a megfagy , és így ér le a földre... "


Nos ez az, ami nem igaz! Ha az eső megfagy, az a jégeső. Ha maga a felhő kerül 0C°-nál alacsonyabb hőmérsékletű környezetbe, akkor lesz a csapadék hó ...

2009. dec. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jó megcáfoltad amit ír, csak éppen arra nem válaszoltál, ami érdekelt :D


Jó, persze ez egy másik kérdés, de hát ha már válaszra méltattad, akkor ennyit igazán megtehettél volna.


Am gondolom ugyanazért, amiért nincs két egyforma bármi. A hópehely egy kristályos forma, ha jól tudom, és így nem kristályosodhat ugyanúgy, mert kicsi a valószínűsége.

2009. dec. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

a 14:16-os vagyok. Megcáfoltam, mert rosszat írt. A kérdésre ugyan válaszolhattam volna, de ott meg némi fogalmazási zavart vélek felfedezni.


1. ha úgy értelmezném, ahogy értelmeztem is (mármint hogy 0°c alatt minden esetben esik a hó ...) egyértelmű NEM a válasz hiszen aki egyszer is megélt már telet tudja, hogy nem esik mindig hó, ha 0°c alatti a hőmérséklet.


2. ha úgy értelmezem ahogy a kérdező -valószínűleg- szerette volna, hogy értelmezzem (mármint hogy a hó csak 0°c fok alatti esetben eshet-e), nos arra meg eléggé kimerítő választ adtak a többiek is

2009. dec. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!