Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit akarhatott a mentőautó?

Mit akarhatott a mentőautó?

Figyelt kérdés

Nyíl egyenes úton mentem este 8 körül és láttam,hogy jön egy szirénázó mentőautó mögöttem,egy deka autó nem volt, de azért lehúzódtam egy kicsit, de nem álltam meg és mikor utolért elkezdett ott kürtölni mögöttem meg villogott a fényszóróval és nem előzött meg pedig egy autó sem jött és az út is teljesen egyenes volt aztán kielőzött mellém jött és az anyósülésen ülő mentős kiszólt valamit nem értettem,hogy mit annyit értettem,hogy "normális vagy ....." és gázt adtak és elmentek aztán később úgy 15 percnyi út után egy panelház parkolójában állt és éppen egy beteget tettek be hordágyon.

Sajnos nem mentem oda ,de most már megöl a kíváncsiság,hogy mi volt ez az akció, de egyébként nem OMSZ mentő volt valami magán cégé.

Több dologra is gondoltam:

1.Csak szórakoztak, de később láttam ugyan ezt a mentőt és beteget tettek be, és nekik ugye minden másodperc fontos és velem legalább fél-1 percig szórakoztak.

2.Valahol még messzebb nem adtam nekik elsőbbséget ,de ezt sem gondolom hisz hangos volt a sziréna,biztosan meghallottam volna és megint csak az,hogy siettek elég lehetett volna ha csak előzéskor kiszólnak hogy a k. anyámat amiért nem adtam nekik elsőbbséget, azt nem tudom mire vélni,hogy ott ugrált mögöttem mint egy rendőrautó.

Kíváncsi vagyok, szerintetek mi lehetett a kiváltó ok?



2012. jún. 23. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
jó kérdés. apukámmal mentünk egyszer a Hungárián, amikor jöttek mögöttünk a rendőrök szirénázva, Apu szerintem rendesen félre húzódott, de jobban nem tudott, mert jobbra-balra autók. Amikor elment mellettünk a rendőrautó, kiüvöltött a rendőr, hogy "hülye majom". a mai napig se értem, mi volt a baja.
2012. jún. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem volt az az út nagyon nyomvájús a szembesávban, vagy szűk? Nem lehet, hogy nem tudott volna megelőzni azon a szakaszon, ahol mögötted kürtölt? Vagy lehet nem húzódtál le eléggé, vagy a sebességed nem volt eléggé lecsökkenve és félt, hogy nem bir azzal a nehéz autóval megelőzni, mielőtt jönne szembe valaki? De ne foglalkozz velük, idegesek, stresszesek a mentősök. A sofőri élet még csak-csak nyugodt, mert bárhol baleset van, nem ő a hibás, mert megkülönböztetett jelzésre figyelni kell. Viszont az orvos-ápoló korántsem kényelmes hivatás. Ezernyi ok lehet.
2012. jún. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nem olyan út volt, ahol több út is keresztezte?

mert ugye kereszteződében nem előzhet, vagy lépheti át, a felezőt.

2012. jún. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

"nem előzhet, vagy lépheti át, a felezőt."


Már hogyne tehetné... Szinte mindent megtehet, kivéve 3 dolgot:

Sorompó tilos jelzésen nem mehet át.

Forgalomirányító személy6rendőr utasításai rá is vonatkoznak.

Súlykorlátozást hídon figyelembe kell vennie. (Bár ez inkább tűzoltónál lehet probléma)

2012. jún. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
igazság:)
2012. jún. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A sofőr nyugalmáról: ülj egész nap a sziréna alatt. Csak úgy utasként. Semmi más dolgod nincs. Elég stresszes leszel estére. Felelni pedig ő is felel a balesetért. Az mkj nem menti fel. Máshová kerül a felelősség megosztása, mint nélküle, de felel. No meg nem is kell komoly baj. Ütközik, de nem sérül senki. Csak esetleg a beteg hal meg, mert nem kerül időben orvoshoz.
2012. jún. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Valami hiányzik a történetből, mert ezt így még az idegességnek sem tudom betudni.
2012. jún. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Biztos ott forgolódtál a belsősávban,mint tollascigány a szélben XD
2012. jún. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

" Szinte mindent megtehet, kivéve 3 dolgot:"


5-öt:

- Szélességkorlátozás

- Magasságkorlátozás

- Súlykorlátozás

- Rendőri karjelzés

- Vasúti átkelő


Minden mást figyelmen kívül hagyhat.

2012. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ezt egyébként én sem nagyon értem.Kissé lehúzódtál,egy autó sem jött szemben se pedíg mögötted.Mégis ott tétovázott a hátad mögött és később előzött csak meg majd beszólt hogy hülye vagy-e :D ? A mentő sofőrjének nem hogy megállnia nem kéne ilyenkor de hogy még beszélget is veled mikor sürgős dolguk van ez felháborító =D. Én ha mentős lennék nyilván nem azzal foglalkoznék hogy mögötted haladok mikor te lehúzódsz és üres az utca.Amikor én megyek valahol és szokott jönni a mentős kissé lehúzódom és szépen kikerül soha nem volt gondom még mentőssel,nyilván a a te álláspontod alapján én sem húzódnék bele az árokba csak hogy az üres utcán elmehessen .
2012. jún. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!