Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Balesetnél eszméletlen embert...

Balesetnél eszméletlen embert találok a kormányra borulva. Előbb felültetem, majd utána ellenőrzöm a légzését, vagy ott előreborulva nézzem meg?

Figyelt kérdés

Az illető eszméletlen. Ha előbb felültetem, akkor ugye meg kell nézni a gerincét, hogy mozgatható-e, csak utána lehet felültetni, majd fejet hátrahajtani a légzés ellenőrzéséhez. Ez idő.


Ha meg ott ellenőrzöm, akkor ugye nem tettem szabaddá a légutat, lehet, hogy ez lesz a baj.


Hogy csinálnátok? (holnaő vizsgázom EÜ-ből, fontos lenne a kérdés[meg úgy alapból is érdekel])



2012. jún. 11. 13:42
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
legelőször mentőt hívsz/hívatsz mással. aki balesetezett azt jobb nem háborgatni, mert még nagyobb bajt csinálsz neki mint amit a baleset okozott.
2012. jún. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2012. jún. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első válaszadóval teljesen egyetértek, de azért amíg valaki más telefonál, megnézném a pulzusát, mennyire erős vagy gyenge, mert akkor már ezt is meg tudjátok mondani a mentős diszpécsernek. Közben alaposan megnézném, hogy - feltehetőleg - van-e sérülése. Ugyanis ha nem baleseti helyszínen találsz eszméletlen embert a kormányra borulva, valószínűleg érezte, hogy baj van, még meg tudott állni és utána borult vagy dőlt rá a kormányra. Ez általában keringési problémáknál fordul elő (magas vagy nagyon alacsony vérnyomás, szívinfarktus, stroke). Ilyen esetben már a mentők diszpécsere esetleg útmutatást ad a további teendőkre ill. arra, hogy még mit nézzetek meg rajta és hogyan kezdjetek egy esetleges újraélesztést vagy csak egy eszméletre térítést. Akit vezetés közben ér ilyen betegség és saját magától nem tud megállni, az vagy nekimegy valaminek az autójával, de legalábbis felszalad egy padkára vagy az árokban köt ki. Tehát ez már baleset.

A rosszullétes esetet sajnos saját bőrömön tapasztaltam, amikor Budapesten a budai rakparton az egyik híd alatt, a forgalom kellős közepén voltam kénytelen megállni, mert nem tudtam elmenni annyira, hogy legyen helyem félreállni. Inkább lettem közlekedési akadály, mint hogy nagyobb bajt okozzak magamnak és másoknak.

2012. jún. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1: vizsgázni megyek, egy ilyen kijelentéssel 100%, hogy megbukok


2: ha baleset van, az első percek a legfontosabbak. téves gondolat, hogy jobb nem háborgatni; pont erre van az EÜ oktatás. gondolom te sem örülnél neki, ha eszméletlenül ülnél valahol, és egy sima fejhátrahajtással megmenthetnék az életedet, ehelyett nem nyúlnak hozzád, mert "jobb nem háborgatni", és mire a mentő kiér, az agyad oxigénhiány miatt maradandó károsodásokat szenvedne.


másodiknak: pont ezt nem írja az az oldal, már én is néztem

2012. jún. 11. 14:02
 5/10 A kérdező kommentje:
bocsánat, kimaradt a címből: az autó oszlopnak ütközött, úgy találom bent az embert, tehát BALESET.
2012. jún. 11. 14:03
 6/10 anonim ***** válasza:
14.00 vagyok: Ha oszlopnak ütközött, valaki telefonál, közben pulzust nézek, gerincét megnézem, nincs-e rajta érzékelhető fizikai sérülés, ha a nyaki gerincen nincs, óvatosan felemelem a fejét, hogy a légutakat felszabadítsam és lélegezni tudjon.
2012. jún. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon egyszerű. ha Te érsz előbb egy baleset helyszínére akkor már az első teendő hogy az autóddal biztosítod a helyszínt. Második: ahogy megállsz már hívod is a mentőket,közbe kiszállsz és oda mész a sérülthöz. Ha pánikba esel,semmi gond nincs vonalba maradsz a diszpécserrel és közbe megnézed a sérült pulzusát majd a diszpécser úgy is tudja mit kell ilyenkor tenni. Ha meg te is tudod.akkor leteszed és foglalkozol a sérülttel és várod a mentőket.
2012. jún. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocs, ha vonalban maradsz a diszpécserrel az majd úgy is mondja mit kell tenned. Rosszul írtam.
2012. jún. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Oktatás szempontjából egy "fél műtétet" kell rajta végrehajtani ezt már mondták.

De ha neadjisten iylen balesethez kerüsz és ott vagy egyedül, a mentő legyen az első.

Mentőstől hallottam, hogy halt már meg olyan sérült, aki felett ott volt a másik autóvezető, megcsinálta a "szükséges" viszgálatokat (lélegzik-e egyéb) aztán csak jóval utána hívott mentőt. Valószínűleg lányos zavarában kimaradt a lényeg...

Ellenben ha hívsz mentőt már tudni fognak az esetről elindul a mentő, és amíg épp száguld felétek tudjátok tisztázni a helyzetet az operátor segítéségvel.

2012. jún. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Első mentőt hívsz/hívatsz. Ha a balesetet szenvedő nincs közvetlen veszélyben(nem ég az autón nem akar a fejére zuhanni a lámpaoszlop) akkor nem mozgatod.


Ha ezt elmondod bevezetőnek utána meg azt amit a többiek is írtak: légzés, pulzus, gerinc...


Ha nem lélegzik illetve nincs pulzusa akkor újra élesztést alkalmazol.

2012. jún. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!