Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudom csillapítani ezt...

Hogyan tudom csillapítani ezt az eszméletlen hányingert?

Figyelt kérdés
Már nem bírom! Bármit megeszek jönne ki belőlem! Tegnap egész nap nem tudtam semmit enni, annyira rosszul voltam... a B6 nem segít... segítsetek!
2012. máj. 8. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:

A gyömbéres dolgokat szokták még javasolni, bár nekem nem vált be. Ha hányingerem volt, akkor már jött is ki minden. De nekem nem egész nap volt.

Sajnálom:( De ha ennyire gáz, lehet, hogy el kéne menned orvoshoz, nehogy kiszáradj.

2012. máj. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

furcsán hangozhat, de nekem az tudott segíteni egy kicsit, ha könnyítettem magamon. utána gyors üzemmódban ettem két pirítóst (csak vajjal) és ezek után jobb lett.. valameddig. mindenkinek más segít egyébként, ezért nehéz tanácsot adni. én annyit tudok javasolni, hogy ne várd meg, amíg éhes leszel. valami kis aprósüteményt, könnyed pékárut erőltess magadba másfél-két óránként. úgy talán jobb lesz.

kitartás és boldog babavárást! ezután már csak jobb lesz :)

24 hkm

2012. máj. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is így voltam most a második terhesség elején.

Ami segített, hogy igyekeztem hideg folyadékot inni, meleg italt semmilyet, mert olvastam, hogy az még csak ingerel.

Háztartási kekszet és kétszersültet eszegettem, sokszor álltam az ablakban, amikor rám jött. (Novemberben volt, a hideg levegő helyrerakott, de a friss levegő most is jó.)

Nekem segített kissé a kóla is.

2012. máj. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szenvedtem a hányástól, és egész napos hányingertől, és kb. 0 14. héten kaptam egy tippet, igyak citromos vizet. Én úgy csináltam, hogy egy másfél literes ásványvizes üvegbe belecsavartam egy citromot, felengedtem vízzel, és láss csodát nekem bejött. Ezt kortyolgattam egész nap, persze néha ittam mást is, de zömében csak ezt, és nagyon sokat segített, pedig nem hittem benne. Ja, és nem csinálj belőle limonádét, szóval semmi cukor vagy egyéb édesítőszer, csak simán citrom+víz.
2012. máj. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szia!

én 6 hetes vagyok, és nekem tegnap kezdődött ez a rosszullét. Nem nagyon tudok enni, fekszem, és hányingerem van, bár még nem hánytam. (kopp-kopp)

Én is citromos vizet iszom. :))

Nagyon jó!!!

Kifacsarom a citromot, és egy kanállal kipréselem a húsát is, nagyon finom így. Megy bele pár mag is, de azokat kiköpom :)) Tényleg nagy jót tesz a hányingernek, ha közben elrágcsálom a kis citrom darabokat, jó savanyú :))

Próbáld ki! (én egy tölcsért belerakok az üveg szájába, és úgy belecsavarom a citromot, meg a húsát is :)

2012. máj. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is hasonlóképpen szenvedtem, szinte nem is ettem, ittam semmit a 16.hétig!!! A tej, az Elevit tabletta, meg a ropi mentette meg az életemet! :)

Azt viszont leírom neked, ami esetleg pszihikailag segíthet, hogy hallottam a tv-ben, hogy akinek hányingere van, annak vagy 30%-al biztosabb, hogy egészséges gyereke lesz! Ha én ezt akkor tudom, talán jobban viseltem volna a helyzetet!

Kitartás!!!

2012. máj. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon durva volt, csak a hideg téli levegő segített néha, még a sima hideg víz sem maradt bennem.

De nekem is mondták a savanyúkat, a kólát, a citromos vizet, vagy a keksz rágcsálást, mielőtt felkelnél(én nem bírtam az édeset, szóval nálam ez nem játszott), natúr joghurtot, stb.

2012. máj. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én hála az égnek nem hánytam, de forgott a szoba velem és nem tudtam az ágyból se kikelni, ha meg pisilni kellett akkor is csak a falnak támaszkodva araszoltam odáig, annyira szédültem. Valamilyen indíttatásból a párommal hozattam a hűtőből egy kocka csokit (én hűtőben tartom), és szépen lassan elszopogattam. 2 perc múlva semmi bajom sem volt. Anyukám, aki orvos, ő azt mondta, hogy a kamillatea nyugtatja a gyomrot, így nem lesz olyan érzékeny. A pirítós is jó, de nem mindig marad benn. A keksz és a ropi is arra jó, hogy egy kis energiát szuszakoljanak beléd, ne csinálj belőlük főétkezést! :) Sok embernek a kóla segít, vagy még jobb, a citromos kóla. De a sima citromos vízről is hallottam már. Próbálj meg sok folyadékot bevinni, mert a hányással sok vizet veszítesz és kiszáradhatsz. Az se rossz ötlet, hogy keresd fel a dokid, ő tuti mond valami okosat (nem véletlenül doki...:) ). Sok szerencsét és problémamentes babavárást!
2012. máj. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!