Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen lázat kell csillapítani...

Milyen lázat kell csillapítani terhesség esetén? Hol a határ, ahol még nem okoz bajt a babánál?

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában(szerintem, lehet hogy nem jól tudom) a 38 fok a határ, remélem segítettem.
2012. febr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A 38 Celsius fok fölötti lázra oda kell figyelni, mert az már aggodalomra adhat okot, a 39 Celsius fok fölötti láz szövődményeket is okozhat. Ha a láz eléri a 39.5 Celsius fokot, vetélést, szellemi fogyatékosságot, velőcső defektust okozhat, ezért nagyon fontos a láz csillapítása.
2012. febr. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi!! 38,2 okozhat valami gondot? :(
2012. febr. 22. 18:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt érdemes minél előbb levinni, szerintem!
2012. febr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A láz csökkentése nemcsak gyógyszerekkel lehetséges. A következő módszerekkel is csillapíthatjuk a lázat:

Feküdjünk le, és helyezzünk egy hűvös vizes ruhát a homlokunkra.

Vegyünk egy langyos fürdőt. A hideg vizet kerüljük, mert borzongást okozhat, és csak még jobban felkúszik a láz. A langyos víz hatására azonban a láz lassan csökkenni fog, ahogy a víz párolog a testről.

Fogyasszunk sok folyadékot, hogy ne száradjunk ki, és segítségével belülről is hűtsük a testünket.

Kapcsoljunk be ventilátort, de ne irányítsuk közvetlenül a testünkre. Helyette állítsuk alacsony fokozatra, és hagyjuk, hogy a körülöttünk lévő levegőt keringtesse.

Vékony réteg ruhát vegyünk fel. Ha fázunk, akkor tekerjük be magunkat egy könnyű takaróba, amíg nem melegszünk át, aztán eltávolíthatjuk.

Maradjunk zárt, hűvös helyen. Ha a szabadban vagyunk, maradjunk árnyékban."

2012. febr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!