Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a véleményetek az egyenrang...

Mi a véleményetek az egyenrangú kereszteződésről? Szerintem óriási hülyeség! Vélemény?

Figyelt kérdés

Ha bemegyek egy "normális", táblával védett kereszteződésbe, ott, ha nekem van elsőbbségem, akkor nincs semmilyen jelzés, és nem kell lassítanom sem. Egy egyenrangú kereszteződésnél honnan a f...omból kellene tudnom, hogy egyenrangú, ha egyszer nincs kinn semmi jelzés?


Ausztriában ezt jelzik egy útra festett balos nyilat formáló "R" betűvel...


Az egész óriási hülyeség, hiszen nincs benn a KRESZ-ben, hogy "ha nem látsz táblát, akkor lassíts", csak az, hogy egyenrangúnál lassíts, meg akkor, ha erre tábla kötelez.


2009. jún. 16. 20:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
69%
Elég nagy hülyeség szerintem is ,nem tudom mennyi ideig tartana kitenni egy szájbab*aszott mackósajtot az egyik oldalra...
2009. jún. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Ennyi... Hát most honnan szopjam ki, hogy a másiknak van-e kint táblája vagy nincs??? Nem?
2009. jún. 16. 23:06
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én Budapesten ha nem látok egyenrangú táblát,a főútvonal táblákat figyelem, mert nagyon sok út főútvonal táblával van ellátva. Ha akár egy kis szűk útra ki van rakva,akkor amíg nem látom a főútvonal vége táblát addig 99%-ban elsőbbségem van! De persze akkor is óvatosnak kell lenni a sok figyelmetlen , közlekedni nem tudó, erőszakos barom miatt.
2009. jún. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ha másnak van stop, vagy macisajt táblája, az is 2 méterrel beljebb a fák, sövények takarásában a villanyoszlopokon...
2009. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs kinn a főútvonal tábla az úton, amelyiken megyek, MINDEN kereszteződésnél lassítok. Ez a biztos. Nem lakott területen kell száguldozni. Ha lakott területen belűl, főuton megy valaki, az nem jelenti, hogy száguldozni lehet.

Sógorom jogsiját úgy vették el, hogy védett úton ment, egy nő nem állt meg a Stop táblánál, karambol...

Részletek: sógor 100-zal a főuton,50-es tábla kinn, a nő megvárta, míg kb. 30 méterre ér, kihajtott elé. Semmit nem kapott érte, a bíróság szerint a gyorshajtás súlyossabb, mintha valaki nem áll nem a Stop táblánál.

Sokan, ha elsőbbségadási táblájuk van és a kereszteződés közepében nincs autó, nem is lassítanak. Ha nem úgy megyek, ahogy szoktam, az autóm kb. 20-szor lett volna javítva a karosszériásnál...

2009. jún. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor az egyenrangúba nem tudják azok sem, hogy elsőbségük van, akiknek elsőbségük lenne. Egyszerűen nem értik, h minek lassítasz.
2009. jún. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Én most csinálom a jogsimat az oktatóm azt mondta, hogy aki megbukik KRESZ vizsgán az mehet jogszabályt alkotni. Szerintem ebben minden benne van.
2009. jún. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
A KRESZ előírja,hogy lassítsunk kereszteződés előtt,főleg ha idegen helyen vezetünk.Abban igazad van,hogy a táblákkal megjelölt kereszteződések biztonságosabbak,és egyértelműek a szabályok
2009. jún. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!