Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a véleményetek az egyenrang...

Mi a véleményetek az egyenrangú kereszteződésről? Szerintem óriási hülyeség! Vélemény?

Figyelt kérdés

Ha bemegyek egy "normális", táblával védett kereszteződésbe, ott, ha nekem van elsőbbségem, akkor nincs semmilyen jelzés, és nem kell lassítanom sem. Egy egyenrangú kereszteződésnél honnan a f...omból kellene tudnom, hogy egyenrangú, ha egyszer nincs kinn semmi jelzés?


Ausztriában ezt jelzik egy útra festett balos nyilat formáló "R" betűvel...


Az egész óriási hülyeség, hiszen nincs benn a KRESZ-ben, hogy "ha nem látsz táblát, akkor lassíts", csak az, hogy egyenrangúnál lassíts, meg akkor, ha erre tábla kötelez.


2009. jún. 16. 20:21
1 2
 1/18 anonim válasza:
26%
Van olyan kereszteződés, ahol kinn van a tábla, bár kevés helyen sajnos.:S Ezt elég szarul oldották meg. Teljesen igazad van.
2009. jún. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mármint olyan tábla, amin jelzik azt, hogy egyenrangú? Vagy sima stop, vagy elsőbbségadás kötelező?
2009. jún. 16. 20:29
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Én még akkor is lassítok egy picit egy kereszteződés előtt, ha én vagyok a főútvonalon, és nekem lenne elsőbbségem. Szerencsére ez a taktika már megelőzött egy-két koccanást az elmúlt 7 évben, mióta vezetek. Lehet, hogy én látom rosszul a dolgokat, de én úgy közlekedek, hogy "elsőbbsége annak van, akinek megadják".
2009. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Fehér alapon piros kerettel egy "X" a háromszögű táblán. Ez az egyenrangú kereszteződés táblája. Valóban barom dolog, és a legtöbb ember ezt nézi be, ezért a legtöbb baleset is itt "terem"... Ha már ezt az X-es táblát ki tudják tenni, akkor nem a költséghatékonyság miatt nincs egy STOP, mely mindenki számára egyértelmű, hanem különböző hülye szemantikai nyelvi idiómákkal akarják a tudomásodra hozni, mi a bajuk. Barom dolog. Amerikában ahol STOP van, ott megállsz. Ha nincs STOP, akkor neked van elsőbbséged. Nincs főútvonal tábla, mellékútvonal tábla, különböző jelzők, stb...
2009. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Na erről van szó... Hát ha nem jelzik sehogy, akkor !jóhiszeműen! haladok tovább, mert nem késztet semmi lassításra, nem úgy, mint egy táblás kereszteződésnél, ahol természetesen egyértelmű, hogy mi a helyzet. Ennyiből minden egyes kereszteződésnél, ahol egyébként nekem lenne elsőbbségem, jól meg kéne állnom - de legalábbis lelassítanom-, hogy megnézzem, hogy nem egyenrangú-e, mert akkor aztán.... hajaj, ha meglát egy rendőr...
2009. jún. 16. 20:48
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is orbitális baromság. Tényleg van, ahol jelzi a fentebb írt tábla, de kevés helyen. Teljesen logikátlan, mert így mindenkinek lassítani kell ott, míg ha lenne egy elsőbbségadás tábla, akkor az csak az abból az irányból érkezőt lassítja le... Mi olyan utcában lakunk, amibe 7 kis utca torkollik, elvileg mind jobbkezes utca. Természetesen senki nem veszi ezt figyelembe, és meg is értem. Hiszen ne az egyenesen haladó adjon már elsőbbséget annak, aki kanyarodik...

Szóval ez is nagy hülyeség. Ez a mondás, hogy "annak van elsőbbsége, akinek megadják", nagyon igaz, de hozzá kell tennem, hogy sajnos.

2009. jún. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Én nem a rendőrtől tartok egy kereszteződésben, hanem hogy "belémszáll" valaki.
2009. jún. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Mindegy a lényeg, hogy igazságtalan az egész. Nem tudom, miért nem tudnak legalább felfesteni valamit, vagy kitenni rendes táblákat, mert k...ára semmi értelme nincs. Az, aki ezt kitalálta k@pja be!
2009. jún. 16. 21:10
 9/18 anonim ***** válasza:
85%
faterom szerint nem is szabadna lenni olyannak hogy egyenrangú útkeresztezeződés. valamelyiket alá kellene rendelni a másiknak. akkor nincs vita kinek van elsőbsége. szerintem igaza van.
2009. jún. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%
Vagy pedig legyen minden kereszteződés egyenrangú. Éppen ez is beleférne. :)
2009. jún. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!