Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Karambol után mi volt az első...

Karambol után mi volt az első reakciótok?

Figyelt kérdés

Ha volt már karambolotok (sofőrként), mi volt az első reakciótok? Pánikba estetek? Megijedtetek? Kérlek kort és nemet is írjatok, kíváncsi vagyok, hogy hogyan reagáltak a férfiak illetve a nők.


26/N


2012. febr. 28. 21:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nekem még nem volt, csak közeli helyzetek. Párszor benéztem a sebességet 1-1 kanyarnál és majdnem lesodródtam, előzésnél kicsit jobban kijöttem és majdnem lekaptak. Sávváltásnál indexelek fél éve hogy beengedjenek, persze nem figyeltek a kérésemre és megpróbáltam bejönni. Állt forgalommal szemben az út szélén én meg későn vettem észre, balról jöttek közben a kamionok. Nem fértem el, de még meg tudtam állni 10 centire. Pesten ideges voltam, mikor 4.jére tévesztettem el a kijáratot és gyorsba kimentem egy járdaszigetre, hogy megforduljak. Csak annyit hallottam, hogy hátam mögött már blokkolnak, szerencsére nem jött belém. Csúszós úton fordulásnál túlkormányoztam és befordult a kocsi orra.
2012. febr. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Volt pár hete az a durva havazás Budapesten, aznap este sikerült megcsúsznom és felszaladnom egy magasabb járdaszigetre, de csak ilyen elválasztó szarságra, na nem olyanra, amin ember tartózkodhat. Első reakció: "B@ssza meg", "kurv@ élet". Nyitom ki az ajtót, elcsúsztam, a jégen seggre estem, ajtót lefejeltem, kocsit megnézem Úristen, lejött a lökhárító, be utastérbe, "franc egye" meg, majd korán el a szerelőhöz "jajj istenem de utálok korán kelni"
2012. febr. 29. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Jah és 22/F
2012. febr. 29. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
A második válaszoló vagyok. Előzni szerettem volna, de a másik autó úgy döntött ezt nem hagyja és velem együtt gyorsított aztán, már jöttek szemből, őt beérték hátulról, így mögé nem tudtam bemenni. Akkor már ő is megijedt lelassított, én meg gáz és megpróbáltam behúzódni elé, mielőtt még frontálisan ütközök. A jobb oldalam hátuljával elkaptam az ő bal elejét. Tulajdonképpen az én hibám, hogy meg akartam előzni. Egyik kocsinak sem lett nagyobb baja, egy nagy karcon kívül. Hála az égnek az övé és az enyém sem volt túl nagy értékű autó. A baj egyedül az ijedtségem volt.. Nem tudtam, hogy kezelni a helyzetet és annyira szégyeltem magam, hogy egyáltalán, hogy kaphattam jogsit, hogy akkor úgy éreztem kidobom és soha többé nem ülök autóba mert ön és közveszélyes vagyok. Azóta is vezetek, ennek már két éve, de nagyon óvatosan és két sávos úton még mindig összeszorul a torkom, ha előznöm kell, vagy más mellett ülök és ő előz..
2012. febr. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Még csak pár hónapos jogsival mentem vagy 50-el lakott területen kivül,két oldalt másfél méter árok,szemben emelkedő,erre felbukkan szembe 2 kocsi.A bukkanótól nem láttak,bár előzni tilos tábla van végig.Kikerülni nem tudtam,át a szembe sávba,hogy a kocsi jobb oldalát érje aki nekem jön,mert már hiába fékeztek.

Kis ladám motorrésze az anyósülésen landolt,totálkáros lett.Rendőr mondta,hogy friss jogsihoz képest nem semmi lélekjelenlét,ha ez szemből kap el,akkor lábam már gyanusan nincs.Másik két kocsiban is csak anyagi kár lett.

Első reakcióm egy hatalmas káromkodás volt amikor megláttam hogy a motor az anyósülésen van.


Tavaly,akkor már 6 éve vezettem napi szinten,nagyszüleimtől hazafele erdőn át vezet az út,kacskaringós nagyon,de ismerem mint a tenyerem.Kisöcsémet vittem haza,anyósülésen bekötve háttal,6 hónapos volt.Tél volt,nagy hó,jég,de az út letakaritva.Egyszercsak lett valami a kocsival,se lámpa semmi,rámentem a jégre, a kocsi a rendőrség szerint háromszor pördült meg a levegőben,aztán kétszer még a tetején.Arra emlékszem,hogy emelkedik a kocsi a levegőben,öcsém feje bukik előre,igy átnyúltam,és a fejét hozzászoritottam az üléséhez,valahogy bepréseltem a kezem.Percek telhettek el mig magamhoz tértem,öcsém elájult,kezem 4 darabba tört szilánkosra.kitörtem az ablakot,gyereket kiszedtem,mentőt hivtam,mire kiértem,öcsém megébredt.Nekem 2 hónap gipsz,neki semmi baja nem lett,kocsiban fél milliós kár,elektromos hiba volt.


Illetve volt még részem egy karambolos balesetben utasként.Párom vezetett,full egyenes út,ezer éve azon vezet napi 4x haza-vissza.Fáradt volt,de nem adta át a volánt,kb 90-el ment.Beszaladt elénk egy kisnyuszi,néztem is,sikeresen átért,erre hatalmas csattanás,berepültünk az árokba.Párom annyira nézte hogy ne üsse el a kisnyuszit,hogy az azt üldöző kisboci méretű kutyust telibetalálta,az belökött minket az árokba.Ő kevébé birja mint én,megdermedt,nem mozdult ,úgy kellett átpakolni a másik kocsiba ami hazavitte,utána sirógörcs,hetekig nem aludt.

Pedig kutyuson kivül senkinek semmi baja nem lett,kutyus is túlélte,szüleinél van azóta is,kocsit is megcsinálták cascóval.

26/N

2012. febr. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 -pandy- válasza:

Koccásom volt csak,de nagyjából ez:

" a büdös k.vaannyátb..szamegatetves..."

És hasonlók. :-D

2012. márc. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!