Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Balesetnél milyen fizikai...

Balesetnél milyen fizikai erők érvényesülnek?

Figyelt kérdés

Nem tudtam jobban feltenni a kérdést.


Szóval az érdekelne hogy pl autópályán ha én 130-al megyek és bevág elém valaki 110-el (és nem tudok megállni) akkor a különbség ugye 20km/h vagyis olyan mintha 20km/h-val belementem volna egy álló kocsiba?

Vagy 150-el megyek bejönnek elém 110-el = 40-el mentem bele?


Másik variáció.:


Főúton ahol szembeforgalom is van valaki átsodródik a szembesávba 90-el.Én is 90-el megyek vmennyire lefékezek mondjuk 60-ra ilyenkor 90+60 = 150-el mentem bele egy álló autóba?


2009. jún. 2. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Korrekt.
2009. jún. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pontosan. Viszont a két autópályás dolgonál: valószinűleg mindkét autó fölött elvesztitek egy időre az uralmat, és nagyon könnyen keresztbe fordulás, megpördülés, árokba hajtás, neadjisten átrepülés a szembejövők oldalára lesz a végeredmény.
2009. jún. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Na igen, a hatás-ellenhatás, erő-ellenerő valóban úgy alakul, ahogy azt elmondta az illető. Csak itt azt tudni kell, hogy 150-nel egy 110-zel haladóba belehajtani nem ugyanaz, mint 40-nel egy állóba - még ha az erőviszonyok hasonlóan alakulnak, akkor sem. Ugyanis a mozgó jármű ebben az esetben tehetetlenebb, így - ahogy fentebb is írták - az uralom elvesztítése, az irányíthatatlanság, megpördülés, felborulást stb. fokozhatja a baleset súlyát.
2009. jún. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy tehetetlenebb? Ugyanannyi a tömege, így a tehetetlensége is. Ne okoskodjunk már bele olyanba amiről gőzünk sincs...
2009. jún. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem , akkor így elég egyértelmű hogy a pálya a legbiztonságosabb.

Mivel ha főúton mind a ketten 90-el mennek és satut nyomnak akkor lefékeznek mondjuk 40-re legjobb esetben de még így is olyan mintha 80-al ütköztek volna.

Ez pályán úgy alakulhatna ki ha 130 vs 210.Ami azért elég ritkán fordul elő szerencsére.Jó persze irányíthatatlan lesz a kocsi után stb.De még mindig több esélyed van szerintem mint főúton egy frontális ütközésnél.

2009. jún. 2. 15:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!