Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ma majdnem elütöttek, halálra...

Ma majdnem elütöttek, halálra rémültem. Hogyan kell helyesen cselekedni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Buszról szálltam le, kétszámjegyű út, tehát nincsen járda, (van hogy perceket kell várni, hogy átjussunk), nem veszélytelen. Esett az eső, a kapuncim a fejembehúztam, gondoltam a túloldalon előveszem az esernyőmet. Balról nem jött senki, jobbról pedig még elég messze volt egy jármű. Elindultam, az út közepe felé járhattam, mikor hallottam a fékcsikorgást, balra néztem, kis kék suzuki, benne középkorú férfi, ő is kb halálra rémülve. 1 m-re állt meg tőlem, egy pillanatig azt hittem ott halok meg. Átfutottam az út túloldalára, hogy ne okozzak még több galibát és közben nem győztem bocsánatot kérni. Oda kellett volna mennem?

Történt már velem egyszer ilyen, azóta jobban figyelek, elég nagy trauma volt, ott mindenképpen én voltam a hibás. Egyszerűen elképzelni nem tudom hogyan került oda az a kocsi. Van egy kocsiforduló, egy parkoló és egy másik út, de ha onnan jött volna, lehetetlen, hogy ennyire felgyorsuljon.

Hazaértem, 1 óráig bőgtem, nem tudom miért viselt meg ennyire.

Mit csináltam rosszul? Mit kéne ilyenkor egyáltalán?


2012. jan. 5. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Légy nagyon hálás, hogy következmények nélkül megúsztad.

2. Gondolj arra, hogy az autós is örülhet ugyanennek.

3. Érthető, hogy megviselt, de gondolj a jó oldalára a dolognak.

4. Máskor sokkal-sokkal figyelmesebben kelj át az úttesten.

5. Odamenni nem kellett volna, további veszélyhelyzetet előidézve.

2012. jan. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tehetsz semmit, máskor jobban nézzél körül, talán végig nézhetnél is baloldalra, amíg abban a sávban vagy, utána pedig a jobboldaliba. A Suzuki valóban nem a jó gyorsulásáról híres, lehetetlen, hogy olyan gyorsan ment. Egyébként nem voltál annyira veszélyben, csupán azért csikoroghatott a Suzuki, mivel nincs benne abs, így még akkor is tud csikorogni, ha 20-al megy. Zebra nincs a közelben?
2012. jan. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt a hiba: "Balról nem jött senki, jobbról pedig még elég messze volt egy jármű. Elindultam" És ki fog újból balra nézni??? Ez egy alap szabály, hogy balra-jobbra-balra- elindulsz és mielőtt átmennél felezővonalon újból jobbra nézel. Ameddig elnézel jobbra simán odaérhet egy autó amit a kapucnitól nem hallasz és úgy jársz mint ma. Légy figyelmesebb.
2012. jan. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írta.:

bal..jobb..és még egyszer BAL.


Mert jobbról valószínűtlen h jönni fognak..balról meg bármikor felbukkanhat egy autó.Jobbról is ha üldöznek valakit de ez már pech kategória:D

2012. jan. 6. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Velem is ugyanez történt ma,és nagyon rosszul érzem magam.az én hibám volt,hogy majdnem elütöttek,és a szüleimnek sem merem elmondani.én sem tudom,hogy mit csináljak
2013. dec. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
kapunci xD
2015. aug. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

LOL én is most vettem észre a kapuncit :D :D :D


(első válaszoló vagyok)

2015. aug. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
najó, nagyon nevetek :DD pedig azóta is kísért ez az egész
2015. dec. 9. 21:41
 9/9 anonim válasza:
Engem ketszer is majdnem elutottek ugyan azon a helyen azert mert nagyon faradt voltam (Na jo azert nem annyira majdnem de egesz kozel volt mind a ketto)
2017. nov. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!