Az autósjátékok hatással vannak az emberre a valós vezetésre?
HHa valaki sokat játszik autóversenyzős játékokkal, akár NFS re gondolok, ahol utcai versenyzés van, az az ember majd a valóságban is máshogy fog vezetni? Kicsit szabálytalanabbul, vagy gyorsabban, vagy veszélyesebben a többi közlekedőre?
Mert mindig van valami, hogy gyerek lelőtte az osztálytársát, és rámondták, hogy egyélsz nap a gépen FPSezett, lövöldözött, meg Counter Strikeozott.
Most akkor ha történik valami baleset, ott meg rábizonyírtják, hogy azért ment a szerpentinen le a szakadékbe, mert 100al akarta bevenni a kanyart, mert egész nap NFS-ezett?
Természetesen befolyásolhatja, de ugyanígy sokminden befolyásolhat. Persze nem arra gondolok hogyha 3 percet játszol vele, akkor utána csak driftelve tudsz majd közlekedni, de megeshet hogy eszedbe jut majd kipróbálni milyen a valóságban kézifékkel befordulni egy derékszögű kanyarba, vagy ilyesmi.
Normális esetben van önkontroll, meg felelősségérzet, aki pedig hülye az NFS nélkül is az. Nekem le szokott ereszkedni a vörös köd néha, akkor én is egy vagyok az ilyenek közül.
szerintem nem hat az emberre a valós vezetésnél, én régebben játszottam ilyen játékokkal, manapság kamion és buszszimulátorral inkább...
mentem városba és fater szólt hogy úgy kanyarodok mintha mögöttem lenne a pótkocsi(tudja miről van szó mert régebben teherautózott) nagyobban vettem az íveket, és többet figyeltem pl egy jobbra kanyarodásnál a jobb tükröt...
Tény:
annak idején a harci lövöldözős játékokat azért fejlesztették ki, hogy a katonák reflexből, gondolkodás nélkül, érzelem mentesen tudjanak ölni.
Tény2:
A játék az játék, a valóság meg valóság. Egy NFS-nek köze sincs a valósághoz. De! Kialakíthat olyan reflexeket (pl átmész a piroson) ami elegendő gyakorlással rutinná válik, és a való életben is alkalmazni fogod. A repülőszimulátorok ügye pont erről szólnak. Unalomig gyakorolni a leggyakoribb vészhelyzeteket, hogy amikor valóban ott van, rutinból meg tudják oldani a pilóták.
Persze ez személyiség meg sok minden más függő is, de azt gondolom hogy igenis lehet a valós vezetésre is hatással...
Hülyeség....
Ez nem igaz... Sőt inkább fordítva szokott lenni.
Azon vezeti le a stresszet az emberke..
Most ha el hiszitek nekem ha nem el mesélek 1 történetet!
10 évesen LfS-t le töltöttem a gépre!
Karácsonyra meg kaptam hozzá a kormányt!
11 évesen én áltam ki faternak a kocsijával (Lada Niva 1600)
És tiszta sár volt minden és ki tudtam vele álni és elötte nem ültem autóba (vezetőként) csak ahogy a kormánnyal meg tanultam menni/vezetni mert ugyanis akkor Logitech g25-ös kormányom volt kuplungal eggyütt!!
12 évesen már traktorral mentem szalmát hordani (kör bála)
(mtz 82 rakodós) :)
Utolsó:
elhisszük, de azt is meg kell különböztetni, hogy mit csináltál a játékban, és hányszor, illetve milyen a személyiséged.
Továbbra is azt mondom hogy akinek olyan a személyisége, és napi 8-10 órát tölt el a játékkal, és ott mindig szabálytalankodik, abba igenis beleéghet ez, és a való életben is előjöhet nála...
1-nek megtanultam az alapokat!
-elindulás,megállás
-versenyzés profi szinten
ezek után már élőben is ment a vezetés!!
kb 1-2 órát játszottam minden nap vele!!
és nekem azt mondta keresztapám hogy nekem benne van a véremben a vezetés mert a családban mindenki vezetett!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!