Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Melyik sávból kell kanyarodnom...

Melyik sávból kell kanyarodnom ha mellettem kerékpár sáv van?

Figyelt kérdés
A kerékpár sávra húzódva és onnan ha terelővonalas vagy mellőle ha záróvonalas? Vagy....?
2011. okt. 12. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:

a kerékpár sávot párhuzamos közlekedés szempontjából figyelmen kívül kell hagyni.

magyarul nem. nem mehetsz rá gépjárművel a kerékpársávra.

2011. okt. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

a szembe lévő sávból (Osztott pályán belső sáv)

Így nem lesz akkora az oldalgyorsulás

2011. okt. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Add le a jogsid! ALAP kresz!


Jobb mindenkinek, ha nem vezetsz!

2011. okt. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
"Add le a jogsid!" Ez tetszik. Egyébként a KRESZ 10%-át használjuk a napi életben, nem többet. Pár szabályról szerintem neked se lenne fogalmad.
2011. okt. 16. 09:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát(-tal nem kezdünk mondatot), azért érdekes módon, én már pár-tízéve csináltam meg a jogosítványt, de nem felejtettem el az ilyen apróságokat. lehet, te a 10%-át használod a kresznek, én úgy érzem, sok esetben fontos tisztában lenni a maradék 90%-al is. Ilyen apróságokkal is tisztában kell lenni, pl, hogy a kerékpárosnak semmi keresnivalója a gyalogátkelőhelyen, de az is fontos, hogy nem kötelező tartozéka az autónak a pótkerék(napokba kérdezték), és az izzókészlet sem....
2011. okt. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Visszatérve a kérdésre: Ha belegondolok végül is olyan tábla nincs ami a kerékpársávból mutatná a jobbra kanyarodást. Vagy látott valaki ilyet?
2011. okt. 17. 20:15
 7/9 anonim ***** válasza:

...a kérdés alatt jól írtad!Ha a kerékpársávot záróvonal választja el,akkor mellőle,ha csak terelővonal,akkor ráhúzódva,azt igénybevéve kell jobbra kanyarodni!!!

KRESZ, 31.§, (3). bekezdés!!!

2011. okt. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de akkor a legelső válaszoló mire gondol?
2011. okt. 25. 19:17
 9/9 anonim ***** válasza:
...arra gondolt,hogy régen így lehetett /mert bizony így volt!/,vagy megzavarta a záróvonal-terelővonal-ügy,meg belekeverte a párhuzamos közlekedést is,azt már nem tudom miért.
2011. okt. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!