Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mekkora bírságra számitsak,...

Mekkora bírságra számitsak, vagy ki volt a hibás?

Figyelt kérdés

Főutról indultam el, szétnéztem előttem semmi mögöttem semmi(megakartam fordulni),index kint volt,de közben az ellenkező oldalról egyik mellékutról a főutra hajtott egy furgon,és én nem láttam és kocc,nekimentem,az ő jobb oldali ajtaja behorpadt,semmi más baja nem lett,de az én autómnak az indexbúrája eltört,és a kerék fölötti részem behorpadt,a vezető felöli oldalon!

Holnap mennem kell a biztosítomhoz,hogy kárt okoztam,de szerintem ezen lehetne vitatkozni,mert aki a főuton van, elméletileg annak van elsőbbsége,én ugy tudom.


2009. ápr. 26. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a furgonos volt a hibás, mielőtt elindul az alsóbb rendű útról meg kellett volna várni még befejezed a manőveredet. Ne hagyd magad, hogy rádverje a balhét.

A felelősség nem téged terhel.

2009. ápr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi lesz ,mert a rendőr azt mondta,hogy a szakértő dönti el hogy mennyi lesz a büntetés,fogalmam nincs most mi van,mert így utólag belegondolni,én ugy érzem én voltam a főuton a másik meg akkor is a mellékutról jött ki,de már sztem teljesen mindegy én vok a vétkes,de mennyire büntetnek meg?

Vagy esetleg fordulhat a kocka?

2009. ápr. 26. 18:54
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Hogy mehettél te neki az ő jobboldali ajtajának???


amúgy nagy tévedés ,hogy főúton voltál és neked van elsőbbséged bármit csinálni.Visszafordulási manővermél ez nem úgy van ám!

Ha te mentél neki, te vagy a hibás, de ha ő ment neked, akkor már ő a hibás. Ilyen egyszerű.

2009. ápr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Hát, furi helyzet, de remélem, nem írtál alá semmit! Úgyis a biztosító szakembere fogja eldönteni, hogy ki volt a hibás, és milyen arányban. Ha jó fej volt a másik fél, és meg tudod oldani anyagilag, fizess kézbe, a biztosító kihagyása nélkül, és akkor még bónuszt sem vesztesz...
2009. ápr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem én sem hogy most hova fordultál? ugy mentél bele hogy a mellékútról épp fordult ki vagy már a főúton jött egy ideje? Ha melletted haladt el és úgy horpadt be a jobb oldala, akkor teljesen mindegy hogy 5 méterrel előbb egy mellékútról kanyarodott be, mert már a főúton volt ő is, és mivel te fordultál bele, ilyenkor Te vagy a hibás.
2009. ápr. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is ugy gondolom,hogy én vok a hibás,de mire számitsak?
2009. ápr. 27. 07:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha úgy gondolod, hogy te vagy a hibás (amúgy te vagy) akkor minek hívtál rendőrt?


Ha csak aláírtad volna a bizotsítási papírt akkor lerendezitek a biztosítóval és ennyi. Most meg meg fognak büntetni minimum 30.000 forintra (de inkább 60-ra saccolom) a rendőrségtől szabálysértésért.


Az meg nagy tévedés, hogy a biztosító dönti el, hogy ki a hibás. A biztosító először figyelembe veszi a RENDŐRSÉG döntését, hogy ki a hibás, és utána eldönti, hogy mennyit fizet, vagy fizet-e egyáltalán!

2009. dec. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!