Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kötőtűt fel lehet vinni a...

Kötőtűt fel lehet vinni a fedélzetre, kézipoggyászban?

Figyelt kérdés

Megnéztem a járatok honlapjait, de semmi ellenvetést nem taáltam, hogy kötőtűt nem lehetne felvinni a fedélzetre, kézipoggyászban. Rajzolva sincsen a tiltott tárgyak között. Nemrégiben repültem, és a traszverben láttam, hogy egy nő zoknit kötött (azt 5db hosszú, mindkét végén hegyes tűvel kell kötni), tehát arra következtethettem ebből, hogy átengedték az ellenőrzési ponton, azaz kézipoggyászba betehette a kötőtűit.


Én nagyon szeretek kötni; már hosszú évek óta mindig becsomagolom a feladott poggyászba a kötést, akár körkötűvel (fa tűim vannak), akár egyenessel (olyannal is,a melynek a az egyik vége lezárt) kötök, mert ha ollót éskiskést nem lehet felvinni, gondoltam, hogy tűt sem.


Van valaki, aki pontosan tudja, hogy is van ez, vagy reptértől függő, hogy ki mit enged felvinni a fedélzetre?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. szept. 21. 08:50
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szroeszkoz... Szerintem kidobatjak es bebukod a tujeidet de ez emberfuggo mert en a multkor bennehagytam egy csavarhizot veletlen es kidumaltam a csajnak, nem dobatta ki hanem megigertette, higy nem teritem el a gepet :D de alapbol kidobos szerintem. Ne kockaztasd ha nem akarod bebukni oket.
2011. szept. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Bocsi a sok elirasert, iphone...

De amugy en a helyedben kigugliznek egy repter szamot es felhivmam oket.

2011. szept. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ha megtalálják kidobják, szúróeszköz
2011. szept. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez valtozo, de most sokkal szigorubbak, mint regen, tehat ollot nem lehet, mivel szuro eszkoznek szamit, a kototu valoszinu, hogy a fekete zsakban kotne ki, a repteren, mert ott nem fognak azzal foglalkozni, hogy neked a kotes a hobbid pl.
2011. szept. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó, hanem általánosságban kérdeztem.

Ha figyelmesen végigolvasod a szövegemet, láthatod, hogy én is úgy vélekedem, mint te: évek óta nem viszek fel a gépre kötőtűt.


Azért kérdeztem, mert a minap a négy :) szép szememmel saját magam láttam, amit egy nő békésen kötögetett a ferihegyi B termiálon. 5 szép, hegyes vékony tűvel, zoknit. Nomármost, egyik honlapon sincsen felsorolva a kötőtű tiltott eszközként, és ezt láttam.


Ezért tettem fel a kérdést; még várok további értelmes, okos véleményeket, javaslatokat. Köszönöm!

2011. szept. 21. 09:35
 6/12 anonim ***** válasza:

Bevallom, hogy a hideg kirazz a Ferihegytol, mivel evek ota utazom. Az iden a lanyommal erkeztunk Bp-re es az egyiptomi jarattal. Kezi taskank volt, amit felvittunk a gepre, tehat megfelelt az eloirasnak. Amikor visszautazni akartam, akkor a ferihegyen ezt a taskat nem engedtek meg, hogy felvigyem a gepre, hiaba indokoltam, s hiaba felelt meg a meretnek, mivel a legvegen mar azzal indokoltak, hogy tul sok az utas pl. Ezek utan vettem ket kalocsai mintas papir taskat, ebbe pakoltam at azt a par dolgot, a taskat "eldobtam", mivel a gepre feltehettem volna, de akkor 200 dollart kellett volna fizetnem, holott nem is volt annyi sulyom, mint amennyi lehetett!

Kalocsai zacskokkal indultam el, Cairoban vettem egy uj kezi taskat 70 euro-ert, tehat mar egy regenyt tudnek errol irni,

de ami kesik, nem mulik, mivel evtizedek ota utazom. Egyszer a kulcscsomomat vettek el, amit utannam kuldtek, mivel "veszelyes"! Nem beszelve egy uveg vizrol, amit nem vihetsz at, de a tuloldalon ujra megtudod azt vasarolni, mivel 2 orat meg megfogsz szomjazni...tehat erdekes dolgok ezek, amiket csak Bp-en tapasztaltam.

2011. szept. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
azért nemengedik hogy felvidd azt a vizet és a tuloldalon azért lehetmegvenni mert mikor a tuloldalon megveszed optt tudják hogy nem valami veszélyes anyag vanaz üvegbe...
2011. szept. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem azért nem engedik, az csak az ürügy. Kőkemény biznisz van ebben, semmi más. Ha a boltban megveszed a vizet, előző este, mielőtt indulnál, akkor fizetsz érte 55 centet (és ez egy drága ásványvíz), amikor pedig az átvilágítás után meg kell venned, hogy legalább egy pohár vizet tudj inni a gépen, akkor 2-2,5 Eurót fizetsz!


Ha nem biznisz volna, akkor egyszerűen csak megkérnék, hogy igyál bele a vizedbe. Ennyi.


De vissza a kérdésemhez: még mindig a kötőtűknél tartunk.

Azért is dühítő az ilyen mondvacsinált tiltás, mert egytelen pax-tollbetéttel is ki lehet valakit nyírni, sőt még egy faceruzával is. Sőt: puszta kézzel is, ha valaki ért hozzá. Aki kötni szokott, és szeret is kötni, az igen ritkán rendelkezik gyilkos ösztönnel. A kötés kreatív tevékenyéség, alkotó munka. Szöges ellentétben áll a pusztítással. Persze, ezt nem tudhatja egyetlen bugyuta vámos sem, de elég egyszerű a teszt: ott a kötés: csináltassanak meg egy-két sort a adott emberrel a munkájából. Alig hiszem, hogy egy iszlám terrorista álcázásként megtanul kötni, aztán két kötőtűvel vagy akár 5-tel eltérít egy gépet... ez csak bugyuta hisztéria.


Nekem viszont igen jó volna, ha köthetnék, pláne, amikor 4-5 órát kell várnom a csatlakozásra. Csökkentené a feszkót is.

2011. szept. 21. 13:44
 9/12 anonim ***** válasza:

"Ha nem biznisz volna, akkor egyszerűen csak megkérnék, hogy igyál bele a vizedbe. Ennyi."



Azért azt megnézném amikor mondjuk London Heathrow-n vagy Lutonon, de lehet szó akár Frankfurt-ról is, a sorban álló 200-300 embert megitatják. Tudod Te mikor jutnál át az ellenőrzésen? Kb 2 óra alatt... Illetve az hogy beleiszol, semmit sem jelent, lehetne az ember szájában titkos cső is, stb...


Lehet felvinni minimális folyadékot, csak megvannak rá a szabályok. Amúgy Londonban pl. a reptéren csont ugyanannyi a víz mint a sima boltban. Mo-n pedig átviszed az üres üveget és a wc-ben megtöltöd. Na ezt az összeesküvés elméletet is cáfoltuk.


Kötőtű: midnenki tudja hogy hülyeség az egész, ha valaki akarja, simán meg tudja oldani hogy el lehessen téríteni a gépet. Most mégis ez a szabály, nem tudsz vele mit tenni, nem csinálhatnak olyan szabályt, ami az egyén felelősségén múlik. Megvannak a nemzetközi szabályok, ahhoz tartja magát mindenki, így biztosított hogy ferihegyen pont ugyanúgy ellenőriznek mint mondjuk New Yorkban.

2011. szept. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

És Ferihegyen hogyan oldották meg azt, hogy egy utastársam símán átmehetett 5 db kötőtűvel az ellenőrzésen és békésen kötögetett felszállás előtt az utolsó három percig?


Szerinted?


Valaki más esetleg?

2011. szept. 22. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!