Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Fővárosi, nem főútvonalon...

Fővárosi, nem főútvonalon elhelyezett kresztáblák melyik hatóság illetékességébe tartoznak?

Figyelt kérdés
A házunk alatt kábé hetente egyszer tönténik baleset jobbkéz meg nem adása miatt, szeretném elérni, hogy kitegyenek egy stoptáblát vagy egy macisajtot vagy egy egyenrangú utak kereszteződését legalább - mielőtt valaki meghal. Kihez forduljak? Önkori? Közútkezelő? Nemzeti közekedési hatóság?
2011. szept. 5. 11:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja igen, és ha önkori, melyik? A fővárosi vagy a kerületi?
2011. szept. 5. 11:24
 2/13 anonim ***** válasza:
A nemzeti közlekedési hatósághoz.
2011. szept. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Legkevésbé az NKH-hoz, azoknak az úttal kapcsolatos dolgokhoz (így a táblázásokhoz) közük sincs.


Talán itt érdemes próbálkozni, aztán úgyis elhajtanak:

[link]

a megfelelő elérés kiválasztásával

azért sok sikert!


Azért az eredményekről majd számolj be!

2011. szept. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket. Elkezdtem telefonon járni a bürokrácia útvesztőjét. Végül eljutottam egy nőhöz, valami "forgalomtechnika" ügyosztályon, de hogy nkh vagy nem nkh, azt nem tudtam meg. Mondta, hogy hát kis mellékutcákban figyelmesebben kellene közlekedni blablabla. Azt nem érti meg, hogy hiába van igaza abban, amit mond, akkor is állandóan baleset történik, és szabály ide, eljárás oda, mégiscsak kellene tenni valamit. Ha nem is az autóban ülők vannak életveszélyben, mert őket mégiscsak védi ez-az, de a járdán közlekedő kisgyerekesek, például én, vagy kutyasétáltatók, teljesen vétlen gyalogosok hatalmas veszélynek vannak kitéve a kipördülő autók miatt, hisz sokszor 4-5 parkoló kocsit is végigzúznak a karambolozó járművek. Figyelmesebben kéne közlekedni, kösz szépen, majd megmondhatja ezt a sérült vagy halott járókelő családjának. Persze őellene akkor sem fog eljárás indulni, hogy miért nem tett semmit a megelőzésért. Holott az ő felelőssége is, nemcsak a közlekedőké.

Elkeserítő, hogy leráznak, hiszen saját költségemen vettem a fáradságot, hogy a közbiztonság érdekében felhívjam valamire a hatóság figyelmét. Nem vagyok amúgy egy pattogós nő, de tényleg rengeteg a baleset. És by the way, azt se értem, miért nem kap az nkh vagy aki ebben illetékes, kimutatást a rendőrségtől arról, hol mennyi baleset történik, mikor és milyen okból. Tenni is kéne valamit nem csak a szájukat tépni hogy a köztisztviselőknek ez jár meg az jár.

2011. szept. 6. 11:31
 5/13 anonim ***** válasza:

Én mint rendőr, saját kezembe vettem az irányítást. Nálunk is a házunk mellett táblákat sodortak ki autósok, és szél tekert ki párat. Persze a telefonos bejelentésre én is blablabla...viszlát választ kapok. Így hordtam oda földet, és rögzítettem megfelelően, és tisztán tartom, lemosom a grafitit...

Találjatok ki valamit oda, akár kezdj aláírásgyűjtésbe a környéken, és írásban fordulj az említett hölgyhöz.

2011. szept. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: ma 11:31


19:24-es vagyok.

Mondtam neked, velem is ugyanez volt. Onnantól kezdve hogy a rendeletben előírt kötelességüknek eleget tettek, magasról szarnak a biztonság további megteremtésére! Arra nem hajlandóak, hgoy egy rohadt táblát kitegyenek... Szánalom...


Kérlek értsd meg végre, hogy az NKH-nak ehhez semmi köze sincs! Az NKH (Nemzeti Közlekedési Hatóság) a közforgalmú közlekedésben részt vevő járművek vizsgáztatására, a járművezetők képzésére, és vizsgáztatására hivatottak. Tehát aki vagy ami az utakat használja, aki ami jár az úton. Nincs közük az út építéséhez, karbantartásához, de a táblázáshoz sem! Amúgy az NKH is ugyanolyan bürokratikus, "szarunk az ügyfélre" hozzáállású szervezet mint a táblázósok... Ez Mo....


Off: És akkor ne nyíljon ki a zsebemben a bicska, amikor külföldön ha gondod van az adóbevallással, az ottani APEH szakértője felhív telefonon, időpontot kér és kijön személyesen segíteni amikor neked jó. Természetesen ingyen és széles mosollyal. Mo: én így nem szeretlek...

2011. szept. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen, de azért lássuk be, külföldből is van ilyen külföld meg olyan külföld. Igaz, hogy sok helyen jobb a helyzet, mint nálunk, de még több helyen meg sokkal rosszabb.


Nem tudom, hogy melyik hatósággal beszéltem, csak egy telefonszámot kaptam az önkormányzattól, azzal, hogy ez a "forgalomtechnika" száma. De hogy melyik hatóság, ő sem tudta :) Igazából az a hely lenne illetékes, ahol a forgalmi rendről születnek meg a döntések.


Gondolkozom rajta, hogy csináltatok vagy barkácsolok egy táblát, de gondolom, ez illegális. Viszont mégis jobb, mint egy súlyos baleset.

Egyszerűen nem megy a fejembe, hogy minden héten itt dolgoznak a tűzoltók, rendőrök, mentők, utána jönnek a trélerek, utána pótolják a kidőlt táblákat, elektromos kapcsolószekrényt, és ez így tök jól van mindenki szerint, egyik se szól a főnökének, hogy figyelj Béla, nem kéne valamit csinálni? Lényeg, hogy megkapjuk a fizetést, amit nagyon muszáj, azt megcsináljuk úgy, ahogy, aztán tűzzünk haza mer a gyerek is még az oviba van... És persze senki nem felelős semmiért. AZtán ha bekerül az utcánk az ertéel híradóba, akkor talán történik valami, de jó eséllyel csak akkor, ha az áldozat kiskorú... És sajnos tényleg ez a valóság.

2011. szept. 7. 09:23
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés engem is érdekelne, igaz, más ügyből eredően, pécsi hatállyal. Kedves kérdés kiíró, megtenné, hogy ha letellik a 36 óra, kiemeli a kérdést?
2011. szept. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:


Amúgy én, ha tippelnem kellene, a helyi, vagy a helyileg legközelebbi közútkezelőt keresném meg. Esetleg a rendőrséget.

2011. szept. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Megint előző! XD


Ezt elolvasásra ajánlom, hátha segít:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztonsa..

2011. szept. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!