Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Milyen döntést hozhat a...

Milyen döntést hozhat a Nemzeti Közlekedési Hatóság?

Figyelt kérdés

Nemrég vásárolt használt autónkat eredetvizsgálat előtt átnézte a NKH, és a motorszámot valószínűleg lecsiszolták.

Mire számíthatunk?


2010. máj. 19. 19:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, és az előző tulajnál, amikor ő vette, átment a vizsgán, ugyanezzel a motorral!
2010. máj. 19. 19:45
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha kapott egy AF-s motorszámot, és azzal le is vizsgáztatta, be került a forgalmiba akkor nem lehet gond, de ha nincs motorszám, akkor nem hiszem, hogy bármilyen vizsgán legálisan át lehetne tolni.

Akkor szoktak af-s motorszámot adni, ha a motorszám lekopik, lerohad, olvashatatlanná válik, ha semilyen szám nincs a motorszám helyén, az azért elég gyanús, nagy ívben elkerülném azt az autót.

2010. máj. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Csak motorkód van a forgalmiba bejegyezve.

De nekem még az nem tiszta, hogy neki hogyan ment át az eredetvizsgán, ugyanilyen állapotban?

Van egy kiegészítés az Ő eredetvizsga lapján, amin ez áll:


„A jármű egyedi azonosító adatai és a járműokmányon szereplő egyedi azonosító adatok egymástól való eltérését megállapítom.A jár­mű adataiban külső erő hatására elváltozás állt be, a jármű nem rendelkezik motorszámmal, de külső jogtalan beavatkozás nyoma nem látható.a járművön fellelhető (nincs kitöltve) motorszám, eltér a járműokmányban szereplő motorszámtól."

2010. máj. 19. 19:56
 4/11 anonim ***** válasza:

A motorszám be van ütve, vagyis jó darabig kell csiszolni, hogy eltűnjön, az nem egy odabiggyesztett kis táblácska, mint az alvázszám. Ezért én ezt nem értem. Ahogy a szakértői rizsát sem. Most lecsiszolták, vagy nem? Ha le is csiszolták, akkor is van esély arra, hogy bonyolultabb és drágább eljárással megállapítható legyen az eredeti motorszám. (Mert a beütés mélységében is okoz anyagszerkezeti változást, éppen ezért szeretik így jelölni a fémeket. Nem csak motort, de pl. fegyvert is.)


Azt nem tudom, mire számíthatsz, én azt tenném, hogy elállnék a vételtől, kérném vissza a teljes vételárat, megfejelve az azóta felmerült (átírás?) költségekkel. Megköszönném a "lehetőséget" az eladónak, megszellőztetném előtte, hogy amennyiben nem adja a pénzt, polgári peres eljárást indítok, de ugyanakkor rendőrségi feljelentést is fogok tenni, ismeretlen tettes ellen. (Ebbe nem lehet belekötni, én gyanúsítom meg őt személyesen, de a rendőrök úgy is nála fognak csengetni a nyilvántartóból vett adatok alapján.)


Azt nem hiszem, hogy az autót használni tudod így, sajnálom. Ha kapsz is rá valamit (mert jóhiszemű vevő vagy), az csak itthon számít, sajnos hallottam már olyanról, hogy ismerős alól külföldön kihúzták az autót egy ellenőrzés során, el lett cseszve az egész útja. :(

2010. máj. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én se értem a szakértőit, nagyon ütik egymást a szavak.

Még megvárjuk milyen levelet küldenek a megyei NKH-ból, mivel oda lett felküldve minden adat, hogy ott döntsék el, mi legyen az autó sorsa.

A külföldi út pedig nagyon reális, mivel közel van a határ, azon, hogy kint elvennék ez miatt a kocsit, már bennem is felmerült.

2010. máj. 19. 20:46
 6/11 anonim válasza:

Szia!

Nekünk van egy buszunk,ami szintén csak motorkódos.

Nem fiatal a vas és a motorszáma eléggé viseletes volt.

Az eredetvizsga után hasonló szöveg került az iratba.

Semmi difi nem lett vele és a forgalmiba is csak a motorkódot írták be.Innentől nekünk nem volt vele semmi dolgunk.Sőt, ez a helyzet azt eredményezte,hogy szabadon cserélhető a járgányban a motor.

röviden ennyi.

2010. máj. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, ez se egy fiatal szerkezet, mindenesetre kíváncsi leszek mit állapítanak meg, és mellette teljesen bizonytalan vagyok, hogy érdemes-e küzdeni ennyit ezzel az autóval.

Nem tudom, ha esetleg az jön vissza, hogy nem megfelelő, akkor a NKH mit kérhet tőlünk?

Vigyük el eredetvizsgálatra, és az ott kapott papírt küldjük vissza nekik? Vagy egyből büntetőeljárást kezdeményezne?

Igaz ebből mindenképp semmisek vagyunk, mert ez a dolog már a 2.-ik napon kibukott, még eredetvizsgálat, és átíratás előtt.

2010. máj. 19. 21:11
 8/11 A kérdező kommentje:

Ismeretlen tettes ellen feljelentést tett a NKH.

Kinek van ötlete, mi lesz ennek a vége?

Elég lesz az előző eredetvizsgálatról készült papírokat bemutatni majd a rendőrségnek, amin akkor átment a kocsi, vagy bonyolultabb, és hosszasabb dolgokra számíthatunk?

2010. máj. 20. 13:55
 9/11 anonim válasza:
Érdeklődnék mi lett a sorsa a kocsinak?! Hogy zárod ott az ügy?
2016. febr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egy hatalmas kaosz lett az egeszbol. Rabiztuk egy ismeros altal ajanlott szerelore, aki par honap alatt eltuntette a kocsit. Eltunt a szerelo is. Feljelentes ellenere a rendorseg nem foglalkozott, vagy nem akart az uggyel.
2016. febr. 28. 23:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!