Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem veszik el a jogsit...

Miért nem veszik el a jogsit a durva gyorshajtásért örökre?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy az új bűntetés pl 50-es táblánál ha valaki 100-al megy 90 ezer forint lesz. Miért nem maximum pl, miért vezethet olyan egyáltalán pl akik lakott területen belül 80-al, 100-al hajtanak iskola előtt? Nem egyszer látok ilyent...
2009. ápr. 16. 14:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Mert hülyén van kitalálva, mint minden ebben az országban. Aki pl. épp átmegy a piroson vasúti átjáróban (mert ott még sárga sincs, tehát könnyű belecsúszni) az meg háromszázezret fizet. Nem normális ez az egész rendszer. Abszurdisztán.
2009. ápr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Vasúti átjáró: pont így jártam. A fejem felett váltott pirosra, szembe jött a rendőr. Még ki is oktatott, mit képzelek, mekkora egy vonat. (Utálatos, önelégült példányok voltak).

Eredmény: 2 hónap jogsi nélkül.

2009. ápr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Engem is ez idegesít, hogy kisebb dolgokért a kisembert jól megbűntetik, akik az igazi veszélyt jelentik mások életére, azok közül pedig sokan megússzák. Nem jó ez a rendszer így. Én attól bevonnám akit lakott területen belül pl ilyen gyorshajtáson kapnék, sőt azoknak állítanék csapdát pl olyan helyek mellett mint iskola, óvoda, megfigyelő kamerával akármi. Max bűntetés és jogsit elvenni. Másodszori esetnél soha többé nem adnám vissza a jogsit. Csak pár emberrel kellene, hogy megtörténjen, lehet helyrerázná a többit is.
2009. ápr. 16. 15:28
 4/15 anonim válasza:
100%
Ha elvennék akkor senki se autózna
2009. ápr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
...így van, pont ez a cél, hogy ne autózzon senki, aki felelőtlen, őket én - már bocs- de potenciális gyilkosnak nevezem.
2009. ápr. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%

Na azért ne legyünk ilyen radikálisok ezzel kapcsolatban, éppen elég brutális az is ami most van, másrészt önmagában a gyorshajtás soha nem veszélyes, ezt mindenki elfelejti, hanem a tényezők összessége eredményezi a veszélyes vezetést: sebesség + rutin hiánya + figyelmetlenség.

Na statisztikák szerint is a tisztán gyoshajtásból még nem következik egyenesen a baleset, szerintem ez már a jelenlegi rendszerben is értelmetlenül túlszigorított, nem kell tovább tetézni.

2009. ápr. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Áááá, dehogy, tényleg. Valóban könnyebb, gyorsan 100-ról lefékezni, ha eléd ugrik egy gyerek, mint 50-ről:S
2009. ápr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%

Én jogosnak tartom a korlátozásokat általában (van ahol ésszerűtlen mondjuk).

Nem úgy van, h lakott területen 75 felett elveszik a jogsit?? Hogy lehet, h 90-nel csak pénzbírságot kapott az a valaki? Vagy kenőpénz volt?

2009. ápr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Viszont az autópályákon simán lehetne emelni 160-ra a sebességkorlátozást. A mai modern és erős autókkal egy kínszenvedés 130-al döcögni.
2009. ápr. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ma már nem veszik el a jogsit... itt nem az a cél hogy nagyobb legyen a biztonság hanem az, hogy minél több pénzt tudjanak beszedni, ergo aki gyorsan ment attól következőbe is lehet pénzt kérni, ezzel szemben ha bevonják a jogsit egy évre akkor csomó ideig nem fog fizetni ugyanis még le is kell vizsgáznia. Tehát nagyjaink jól kitalálták ezt :).
2009. ápr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!