Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki tud _hiteles_ adatot arra,...

Ki tud _hiteles_ adatot arra, hogy a téligumi, nyáron (meleg aszfalton) jobban csúszik-e, mint a nyári abroncs?

Figyelt kérdés

Ismétlem:

Nem vélemények, hanem próbák, mérések érdekelnek.


2011. aug. 15. 12:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A gumi nem okoz balesetet (durrdefekt persze kivétel)!


De nagyban közrejátszhat a bekövetkezésében (jelentősen megnő a fékút, vagy egy túl gyorsan bevenni kívánt kanyarból való kisodródást is "megkönnyíti").


Én is jártam már télen nyári gumival, és fordítva. Elég sportosan vezetek, és igenis számít, milyen gumi van fent. Télen a téli, nyáron a nyári ideális.

2011. aug. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Kedves 13:39-kor válaszoló.

Milyen tapasztalatai vannak a nyáron használt téligumival?

2011. aug. 22. 07:58
 13/16 anonim ***** válasza:

Amit feljebb írtam. Megnő a fékút (volt alkalmam vészfékezésnél is kipróbálni), a kanyarban instabilabb az irány tartása. Pl. egy körforgalomban minimális sebességnél is "sikít" a gumi, mert csúszik.

A téli guminak jóval magasabb a szilícium tartalma, minek köszönhetően alacsonyabb hőmérsékleten is lágyabb, jobban tapad. Viszont magasabb hőmérsékleten túl lágy lesz, és ezért csúszik meg a kocsi.

2011. aug. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Írod:

"Megnő a fékút (volt alkalmam vészfékezésnél is kipróbálni)... "sikít" a gumi, mert csúszik."

Hol próbáltad? Közvetlenül utána, ugyanolyan menetkörülményekkel kipróbáltad nyári abronccsal is?



Kinek hihetek? Előző válaszoló másról számolt be:

"A téligumi nyáron nemhogy nem csúszik,de olyan tapadása van,hogy megőrülsz ... nap mint nap téligumival közlekedek"

2011. aug. 23. 09:14
 15/16 anonim válasza:

Úgy látom nem a tapasztalatok érdekelnek, hanem mindenáron arra akarsz bizonyítékot találni, hogy helyes az évszaknak nem megfelelő gumiabroncs használata.


javaslom végigolvasni az alábbi cikket:

[link]


A lényege az amit korábban írtam, csak el-"jetizted", azaz a keveréke miatt rosszabb gyorsítási, - de ami a nagyobb gond - rosszabb fékezési tulajdonságokkal is bír száraz úton a téli a nyári guminál.


Mindezeket követően a többi közlekedő érdekében remélem, hogy csak elméleti síkon akarod az évszakokat és gumikat keverni.

2011. okt. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Úgy látom, hogy nem jól olvastad el a kérdést.


Hiteles, hivatalos próbákat és méréseket kerestem. Éppen olyat, mint a _TE_ linked. Tehát mégiscsak megválaszoltad. (Adtam is zöld kezet)


De miből gondoltad, hogy bizonyítékot próbálok találni bármi valótlanra, az talány?!


Két egymásnak ellentmondó tapasztalatot olvashattam előtte a válaszok közt. Azzal nem tudam mit kezdeni. (arra volt a jetizés)


Minden esetre: köszönöm a linket.


Ez volt az első, ahol végre "szakcikk" írja le, hogy téli gumival, nyáron akár 23%-al is nőhet a fékút. (a nyári abroncshoz képest, 96km/h-nál)

2011. okt. 7. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!