Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki tud _hiteles_ adatot arra,...

Ki tud _hiteles_ adatot arra, hogy a téligumi, nyáron (meleg aszfalton) jobban csúszik-e, mint a nyári abroncs?

Figyelt kérdés

Ismétlem:

Nem vélemények, hanem próbák, mérések érdekelnek.


2011. aug. 15. 12:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hiteles adatokat egy szakoldalon keress!


A téli gumi nyáron sokkal jobban csúszik! Ez nem vélemény, ez TÉNY!

2011. aug. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:

Az adac teszteltee anno párhuzamosan a téli és nyári gumikat, pontos linket nem tudok adni.


A lényege viszon, hogy nem csak jobban csúszik, de sokkal több koszt és kavicsot is szed fel az útról, ami csökkenti a tapadást.


Másrészt egy +50-60 fokra felhevült téli gumi kopása 3-5x nagyobb mint a nyárié.

Mondjuk még mindig jobb, hogy nyáron jársz téli gumival mint fordítva.


Esőben sem olyan a vízelvezetése mint egy nyárinak.

2011. aug. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Első:

Ha én azt írom, hogy a Mecsekben jetik laknak: ez TÉNY, (ilyen széép nagy bötűkkel) de még egy idióta bulvárlapnak a linkjét sem adom, akkor te elhiszed?


Nagyon jól látod: én Szakoldalt keresek. Csak a guglinak nem lehet elmagyarázni.


Második:

Adac kulcsszót hozzáírva is csak télen-téli és nyáron-nyári teszteket találtam.


Aki tud linket, írjon!

Előre köszönöm.

2011. aug. 16. 06:17
 4/16 anonim válasza:

Hiteles adatot nem, csak ezt a (tudományosságot nélkülöző) cikket találtam:


[link]


De tapasztalatot tudok mondani:

4 éve használok téli gumit nyáron is. Azért döntöttem így, mert nem száguldozom és nyáron még 3000 km-t sem megyek vele.


Enyéimen vannak hosszanti vízelvezető árkok, így a vízencsúszás (Idegen szóval aquaplanning) ugyanolyan, mint egy nyárinál.


Forró időben csikorog a kanyarban, de vészfékezéskor én még nem csúsztam meg. (Nyárival nedves úton viszont igen)

Természetesen ez nem jelenti azt, hogy nem csúszik jobban, mint egy évszakhoz illesztett jóminőségű(!) abroncs.


Benzinfogyasztásom vegyes használatban (amiben hegymenet is van): 4,9 liter/100km (1200ccm)


A használt 4 év alatt szinte semmit sem látni, hogy kopott volna.


Mindenki mérlegelhet, hogy milyet tesz fel. A négyévszakos az télen lófütty.

Nyáron meg leginkább kerékpárral járok.

Nekem nem éri meg 8 évente kidobni két garnitúra gumit, ami nem elkopott, hanem elöregedett.


Tiszteletem!

-G.Nagy

2011. aug. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
A téligumi nyáron nemhogy nem csúszik,de olyan tapadása van,hogy megőrülsz! Ennek ára a gyorsabb kopás.
2011. aug. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Mostanra mindkét oldalon van már néhány légből kapott gondolat.

De tesztet még nem találtam és más sem küldött egy épeszű linket.

2011. aug. 16. 11:22
 7/16 anonim ***** válasza:

Légbőlkaptam,hogy nap mint nap téligumival közlekedek?


De ha ennyire "linkmániás" vagy,akkor leírom a blogomban a tapasztalataimat,és bemásolom a linket..:D

2011. aug. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"70% 22:00"

Hogy hasonlóképp válaszoljam meg:

Ha leírnám a blogomban, hogy a Mecsekben jetik laknak, akkor elhinnéd?


Amúgy a Te tapasztalatod is csak akkor lenne számottevően értékelhető, ha egy tesztpályán kipróbáltad volna ugyanazokat a manővereket, kétfajta gumi-összeállítással.


Amúgy én is télit használok. De érdekelne, hogy vizsgálták-e már.

2011. aug. 17. 06:19
 9/16 anonim válasza:

Te azt állítod, hogy jobban tapad, a közlekedésbiztonsági szagember pedig, hogy veszélyes. (DÉÉNZSÖRÁSZ!)


Ilyen, többeket is érintő kérdésekre nincs válasz, míg a Mythbusters meg olyan idiótaságokkal foglalkozik csak, hogy egy hatcsövű gépfegyverrel fel lehet-e robbantani egy gázpalackot?


Népbutítás.

2011. aug. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Okay,akkor maradjunk a puszta tényeknél...


Hallott már bárki is olyan balesetről,melynek okában elsősorban a téligumi használatát jelölték meg?

A magukat "közlekedési szakembereknek" kikiáltó rutin rókák pedig csak az eláztatott tanpályán menők,forgalomban viszont 70 fölé soha nem mennek...(nagyon helyesen):)

2011. aug. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!