Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem szavazták meg a zebratörvé...

Nem szavazták meg a zebratörvényt (hogy kötelező legyen lassítani), normálisak?

Figyelt kérdés
2009. márc. 15. 19:59
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
20:14 Az autónak nagyobb a sebessége a mérete és az ereje, de zebrán a gyalogosnak van elsőbbsége, még akkor is, ha lámpa is van. Tessék KRESZ-t tanulni. Át kell érni az autónak is, de a gyalogos ha már átment az úttest felén, az autós már mehet. Ha viszont az autós belehajt, neki csak koszos lesz az autója, de neki van biztonsági öve és jó esetben légzsákja, míg a gyalogost mi védi az autóval szemben egy balesetnél? Ahol nincs zebra, és a gyalogosnak mégis át kell kelnie az úton, a gyalogos figyeljen jobban (Bécsi út vasúti átjáró megálló az LSI vizsgaközpont épületeknél, ahol több főiskolának is van kirendeltsége, buszmegálló van, de zebra NINCS, a diákoknak és a BKV-val járó tanároknak valahogy mégis át kell menni azon a pár méteres útszélességen), de ahol zebra van, ott az autós lesz szíves átengedni a gyalogosokat.
2009. márc. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
24%
Kár lett volna megszavazni. Aki eddig átengedte a gyalogost, azt fölöslegesen szívatják (ha nincs gyalogos akkor is lassítson), aki meg nem engedte át, az úgyis tojik rá. Nem hiszem, hogy állandóan a korlátozás lenne a megoldás. Inkább a jelenlegi szabályokat kellene jobban betarta(t)ni.
2009. márc. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólásommal mi volt a baj?
2009. márc. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Csak nem magukra ismertek egyesek?
2009. márc. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Kocsi nagy, erős, fémbőlvan... gyalogos lenni puha és kicsi... =D
2010. márc. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
pár napja mentem autóval. láttam rohan a gyerek a járdán egyenest a zebrának, (lassítottam is,) de váratlan fordut egy hára arcot, és visszaszaladt a haverjához. (totál az út széléről) ez még a jobbik eset. valamien szinten a gyalogosoknak is tudniuk kell hogy nem lépünk a zebrára féktávolságon belül, mert megtiporhatnak autóval. hiszen amikor tanították nekem a kreszt, kihangsulyozták, akkor van elsőbségünk ha azt meg is adják.
2010. márc. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!