Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem szavazták meg a zebratörvé...

Nem szavazták meg a zebratörvényt (hogy kötelező legyen lassítani), normálisak?

Figyelt kérdés
2009. márc. 15. 19:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

13:07 - Pesten enélkül IS dugó van rendszeresen, és gyorsabban lehet haladni kötöttpályás járművekkel, meg buszokkal ott, ahol buszsáv van (megkockáztatom, hogy néha gyalog is), mint autóval, az autósok ülnek egyenként a kocsiban, és döcögnek, míg mellettük vígan halad más. Vagyis haladna, ha legalább a zebrán átengednék a gyalogost ott is, ahol nincs lámpa. Jártam kint nyáron Graz-ban, nem volt kérdés, hogy átengednek a zebrán gyalogosan, tudod, meglepődtem, hogy ott ez evidens.

Persze, nem kéne minden zebránál elkezdeni lassítani, de ahol látják, hogy gyalogos van, és átmenne esetleg, ott nem kéne elévágni.

Minden tiszteletem a normálisan közlekedő autósoké, ha nekem lesz jogsim, nem fogok bevágni a gyalogosok elé, ha át akarnak menni a zebrán. Volt olyan már, hogy mentünk autóval (engem vittek), és átengedtük a zebrán a gyalogosokat, ahol nem volt lámpa, mögöttünk meg elkezdett valamelyik sietős autós dudálni, hogy haladjunk, hát no comment... De olyan is volt, hogy a megállóban megálló buszra dudált rá valamelyik, hogy haladjon, hát az se volt semmi, szóval az ilyenek miatt kéne valamit szigorítani, mert ők az egyik, akik miatt balesetek és panaszok vannak.

2009. márc. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Az előtted válaszoló vagyok:Aki ilyenekre rádudál az fogja a legnagyobb ívben le...ni,hogy 30-cal vagy 50-el lehet menni.Gondolom te nem ilyeneket látsz magad mellett(mármint aki vezet)Én se láttam se apukámtól se a bátyámtól hogy dudálna ,türelmetlenkedne.Valószínűleg ezért lettem ilyen sofőr amilyen vagyok.
2009. márc. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Ma majdnem elütöttek zebrán, és még lámpa is volt, és megvártam a zöldet, és akkor indultam. A zebrával párhuzamos útról kis ívben lehet kanyarodni, és nekik is ugyanakkor váltott zöldre a lámpa, mint nekünk, gyalogosoknak. Az autóban ülő sofőr (úr) nem is figyelt, hogy vannak gyalogosok is, akik lelépnek a járdáról (2-en voltunk, mindketten fiatalok, és nem ráérősen közlekedtünk), engem majdnem elütött, úgy kanyarodott be. Szerencsére én figyeltem, és megálltam, így nem lett baj, de lehetett volna.
2009. márc. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Szia! Élnél Németországban egy fél évet és már nem gondolkoznál a zebra élőtt, meg állsz ha egy gyalogos ott van és kész.
2009. márc. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgáljuk meg két irányból a kérdést. Tegyük fel, hogy megszavazzák:

Hosszú, belátható útszakasz, zebránál nem áll senki, 30km/h helyett átmész 50-el (ami a megengedettnek több, mint másfélszerese, vagyis elvehetik érte a jogsit). BUTASÁG! NEM kell ilyen felesleges szabály!

Ugyanakkor (sokat vezetek) való igaz, hogy az autóstársaim nagy része nem lassít, nem áll meg akkor sem, ha többen állnak gyalogosátkelőhely előtt. Ebben az esetben jogosnak tartanám a büntetést! Engedjük el őket!

Kicsit más téma: gyalogosokat nem akarják szigorúbban büntetni? Pl amikor piros lámpánál rohangálnak átt az átkelőhelyen, és nekem zöld a lámpám? És ha elütném? Én lennék a felelős, mert nem vezettem körültekintően! Büntessék a gyalogosokat is!

2009. márc. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Szerintem azért az autósok nagyobb veszélyt jelentenek a gyalogosokra mint fordítva. Valamelyik nap a híradóban mondták h Veszprém egyik legnagyobb csomópontjába kamerát szereltek, kiváncsiak voltak hányan hajtanak át a piroson, azt gondolták napi 1-2, és napi 50-60 lett az eredmény....
2009. márc. 20. 08:12
 17/26 anonim ***** válasza:
82%
ne csak az autós figyeljen, hogy van e gyalogos a zebránál. hanem a gyalogos figyeljen az autósra. ne körülnézés nélkül menjen át. mert ha féktávolságon belül lép a gyalogos a zebrára, akkor nemtudom ki fog megsértődni. (biztos vagyok benne hogy a balesetek jelentősebb része emiatt van) én szivesen megvárom mig elhalad egy autó. kényelmetlenül érzem magam ha miattam állnak meg.
2009. márc. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Én mindig figyelek zebrán is, lámpánál is, de ez a lámpás eset nem az én hibámból lett majdnem elütés, főleg, hogy piros lámpa után indult meg az autós és a gyalogos forgalom is zöldre váltásnál, és addig a majdnem belém hajtó autós is állt, nem akkor ért oda, tehát nem volt indokolt, hogy annyira hirtelen induljon, mint ha a F1-ben startolna.
2009. márc. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

úgy tartanám értelmesnek ezt a törvényt, ha csak akkor kellene megállnia az autósoknak, amikor áll valaki a zebránál, amúgy meg ha nem akkor csak lassabban és elővigyázatosabban mennének át a zebrán.

én még nem vezetek, és tényleg nagyon gáz a helyzet, ritka hogy átengednek a zebránál, pedig külföldön ezt még sohasem tapasztaltam. spanyolországban, görögországban szó nélkül megállnak, nem csak zebránál hanem mindenhol. pedig szerintem ott is sietnek az emberek.

2009. márc. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
75%
én is annak a híve vagyok hogy mindenkinek kell figyelni.Nemcsak az autósnak hanem a gyalogosnak is.Már mint a lámpánál.mert bizony az autóknak is át kell érni a lámpán.
2009. márc. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!