Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem szavazták meg a zebratörvé...

Nem szavazták meg a zebratörvényt (hogy kötelező legyen lassítani), normálisak?

Figyelt kérdés
2009. márc. 15. 19:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
azok, mert elég érdekes lenne ha minden zebránál 30ra kéne lassítani... A megoldás nem ez, a megoldás az lenne h aki veszélyzeteti a gyalogost az kapjon olyan csekket ha meglátják h behugyozzon
2009. márc. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
még szerencse hogy nem szavazták meg. Ennél nagyobb baromságnak már csak azt tartom mikor mindenhova kicseszik a 30-as táblát, ahol lehetne menni és a tábla mögött állnak és néznek aztán már megy is a 30.000. Minek kéne lassítani a zebránál? eddig sem azzal volt a baj hogy aki megakar állni az nem tud megállni, hanem azzal hogy sokan bőven 50 fölött érnek oda.
2009. márc. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%

Örülnék, ha valaki végre be tudná mutatni/linkelni a hiteles szöveget (sok helyen hallottam már róla, de senki sem tudja, pontosan mi is volt, mindenesetre az a változat, amit én ismertem, nem egyszerűen annyiról szól, hogy lassítani kell), másrészt nem tartom jó ötletnek, hogy mindig, minden zebra előtt lassítani kelljen. Hajnali 3-kor, a jól kivilágított, 300 m-ről láthatóan kihalt zebra előtt hadd ne kelljen már 30 km/h-val "tisztelegnem"... Vagy hogy friss és egészen más jellegű példát hozzak: Nyíregyháza, Sóstói út, ma délben. A zebrákon senki nem akart átmenni a városhatártól a kórházon és a főiskolán keresztül a körútig. Igen, odanéztem, _tényleg_ senki sem volt ott. A járdán, a zebrától 20 m-re sem. Azt hiszem, nagyobb balesetveszélyt, környezetszennyezést okoztam volna, ha a forgalom által felvett 50-es tempóba minden egyes zebra előtt belefékezek, mint úgy, hogy (gyalogosok által indokoltan vagy indokolatlanul bunkóparasztnak nevezett módon) végighaladtam 50-nel, közben figyelve a zebrán áthaladni szándékozókra.

(mindezt azért, hogy a körúton az első zebrán megpróbáljon elém gurulni egy kerékpáros a pirosból és általa teljesen jogosnak gondolt módon felháborodjon azon, hogy nem engedtem el)

2009. márc. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát, remélem, hogy gyakran járnak gyalog, és tudják, hogy mit nem szavaztak meg. Én mindig MEGKÖSZÖNÖM annak az autósnak, aki HAJLANDÓ átengedni a zebrán, ott is, ahol NINCS LÁMPA. Mert volt már olyan, hogy emiatt nem értem be az iskolába, mert a kedves autósok közül egy se lassított, hogy átmehessek, és mire átértem, elment több villamos is, amivel mennem kellett. Nem baj, ez még a kisebb gond, remélem, azok miatt is tiszta a lelkiismeretük, akiket zebrán ütnek el.


Gratulálok!

Egy gyalogos

2009. márc. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Lehet pont ti hárman vagytok akik mindig megálltok ha láttok egy lelépő gyalogost, de a többség nem ilyen. Amikor 10 éve kimentem Salzburgba olyan megdöbbenésel tapasztaltam h átengednek, lassítanak már akkor ha megállok a zebra szélén. Itt? Pesten át sem merek menni ahol nincs lámpa. Próbáljatok meg a gyalogos fejével is gondolkodni.... Tényleg most ezt komolyan kérdezem, szoktatok autó nélkül közlekedni?
2009. márc. 15. 21:19
 6/26 anonim ***** válasza:
89%
Én általában gyalog közlekedek, de van jogosítványom is. Lehet én vagyok jó egyéniséggel megáldva, de nekem nem okoz gondot átmenni lámpa nélküli zebrán. Nem töketlenkedek, figyelek, és ha nem jön 120-szal autó, akkor lelépek, legrosszabb esetben majd félreugrok. Engem nem zavar, hogy nem állnak meg az autók maguktól. Én kikényszerítem az elsőbbségem. Ez a zebratörvény nem valószínű, hogy megoldást jelentene a problémára. Mert lelassítanának, de ugyanúgy nem állnának meg. Ez a magyar valóság. Én már láttam olyat, hogy 4 sávos úton szeptemberben, amikor ugye védik a gyerekeket, a rendőr beállt a belső sávba megállítani a forgalmat, és olyan gyönyörűen kerülték ki, hogy csak néztem. Ha 30-cal jött volna, akkor sem állt volna meg. Amúgy meg a kutya nem tartaná be ezt a törvényt sem. Ha meg a rendőr traffipaxozna zebránál, akkor a rendőr lenne a hülye barom, és még egy okkal több lenne, hogy utálják őket. A balesetek száma nem csökkene. Ez az én személyes véleményem. Megoldást sajnos én sem tudok mondani, mert a megoldás az lenne, ha az egész társadalom morálja megváltozna, de ez álom, édes álom marad egy jó darabig.
2009. márc. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
És addig üssék el csak a babakocsis nagymamákat mert nincs megoldás, meg minden erőfeszítés felesleges... Hát ez a hülyeség. Ha a törvény miatt legalább az autósok 30 %-a lassan hajtana , figyelne már megérné. Ha nem teszünk semmit ne csodálkozzunk ha holnap a gyerekünket, anyánkat gázolják el!!!
2009. márc. 15. 21:59
 8/26 anonim ***** válasza:
Sokan nem úgy gondolkodnak ahogy én: Lehet hogy gyalogos (Kreszt nem kell tudnia) vagy lehet éppen autós aki már talált magának parkolóhelyet. Szerintem ebből kéne kiindulni illetve abból hogy tök mindegy miért áll ott, átengedem és kész. Ebből nem lehet baj.
2009. márc. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

kb. ugyanez a kategória.

[link]

el lehet gondolkozni rajta...

2009. márc. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
51%
érdekes lenne a 30.azt hiszem jó pár városba reggel meg délután olyan dugó lenne mint az állat.Az a baj hogy jó pár ember akinek jogosítványa van;tud autót vezetni,de közlekedni nem.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. márc. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!