Mekkora bírságot fogok kapni?
Figyelt kérdés
50-es sebességkorlátnál 60-nal bemért a traffipax. Mekkora büntetésre számíthatok és mennyi idő mire kiküldik?tegnapelőtt 23:26
11/22 anonim 



válasza:





Nálam 50% sebességtúllépésre sem mond büntetést.
12/22 anonim 



válasza:





Igen mert az is csak +10
Táblázatos alakban (határok érvényesek, összegek már nőttek): [link]
14/22 anonim 



válasza:





#13 Miért erőlteted ennyire a %-ot? Itt +15 km/óra felettről van szó. 30-as táblánál 46-tól, 50-es táblánál 66-tól stb. A százalék a hibahatárnál volt, amit eltöröltek.
15/22 anonim 



válasza:





#14 Eddig senki nem mondta hogy km/h a számolás alapja és nem %...
Tehát a 20 as tábla is ugyanúgy +15 km/h val léphető túl mint az 50 es?
16/22 anonim 



válasza:





#15 olvasd el #6-os válaszom, km/h-ra értetendő, nem %-ra, valóban nem írtam oda. Igen, 100 km/h alatt +15 km/h, 100 km/h fölött +20 km/h fölött jön közigazgatási bírság. Tehát 20 km/h sebességhatárnál 36-tól felfele.
17/22 anonim 



válasza:





#16 ok, legközelebb írj mértékegységet is, akkor nem lesz félreértés.
18/22 anonim 



válasza:





Hölgyek-urak, a 10-es által hivatkozott kalkulátor full fals! Hát előéleti pontokkal számol, de 50-es övezetben 61-nél semmi. (Km/h) 55-tel ha k8szed a rendőr, már kapod a jutit! Ezek a veszélyes segítségek! (tessek felmenni a netre, és megássátok, a veda/egyeb objektív felelősség alapján küldendő bírsagokra vannak hiteles adatbázisok. (postázós, nem kapsz előéleti pontot érte)
9-es, 0% voltam.
Csók könny és nyál minden pontozónak!
19/22 anonim 



válasza:





#18 Valóban fals, ugyanis ha nem állítanak meg, akkor nem kap büntetőpontot, ha megállítanak, akkor akár 50-es táblánál 51-nél is büntethetnek.
20/22 anonim 



válasza:





50-es táblánál nem büntetnek 51-től. És eddig kihelyezett traffipaxról volt szó ami közigazgatási bírság, és igen, 50-es táblánál 68-tól büntet. Ha megállít a rendőr csak akkor van 54-től.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!