Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy ilyen helyzetnél kinek...

Egy ilyen helyzetnél kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Nem történt baleset, de lehetett volna. Nekem azóta is felmegy a pulzusom, ha eszembe jut, és nem a súlyossága miatt, hanem a másik fél viselkedése miatt.


Városon belül, kétsávos főút. Belsőben megyek, a külsőben egy kisteher jön félig mellettem, félig mögöttem.

Észreveszem, hogy beszűkül az út egy sávra (körforgalom előtt), a külsőbe kell kimennem. A kisteher tőlem valamelyest lemaradva van, de úgy nézem, hogy némi gázadással beférek elé gond nélkül. Irányjelzek, rányomok a gázra, erre elkezd felgyorsulni hozzám a kisteher. Csak annyira gyorsít, hogy mellettem jöjjön ugyanannyival. Ahogy lassítok, elkezd lassítani, miközben az előtte menő forgalom ezt nem indokolja (kb 20 méterre volt a legközelebbi autó előtte). Se le nem hagy, se be nem enged, pedig irányjelzek. Erőteljesebben lassítok, de nagyon rövid a táv a sávok egybeolvadása és a kirakott tábla között, így már ráfutok a csíkozott részre, mire legalább a kisteher mögötti személyautó beenged maga elé.

Ezután a kisteher sofőrje a hátsó ablakán át (platós) mutogat meg láthatóan szidalmaz.


Én úgy gondolom, hogy úgy, hogy eleve le volt maradva, alap kellett volna legyen, hogy beenged. Ha meg annyira nem akar beengedni, akkor hagyjon le, ha elkezdek lassítani. Láthatóan a kisteher sofőrje más véleményen volt, bár nem értem milyen alapon.

Viszont mikor az eset után ezt elpanaszoltam valakinek, azt mondta, hogy lehet, hogy én nem voltam elég körültekintő. Megmagyarázni ezt a kijelentést annyira nem tudta, de ettől még érdekel:

Szerintetek ki hibázott ennyi alapján?


tegnap 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Szándékos akadályozás. Bírságolható.
tegnap 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Ő volt a gyökér, persze ha ráhúzod a kormányt, akkor te lennél a hibás.

Normális mentalitású országokban teljesen alap, hogy beengednek ilyen helyzetben.

tegnap 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Neked kellett sávot váltani. Illő lett volna hogy beenged, de neki volt elsőbbsége ha folyamatosan ment a saját sávjában. Ha elfogy a sávod, akár meg is kell állnod amíg nem tudsz biztonságosan átsorolni a másikba. Ha direkt azzal szórakozott, hogy se elé se mögé ne tudj besorolni az más kategória, de ezt nehéz lenne bizonyítani. Erre simán mondhatja, hogy nem tudta mit akarsz.
ma 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!