Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ennél a forgalmi helyzetnél...

Ennél a forgalmi helyzetnél elmehetek jobbra a piros lámpa ellenére?

Figyelt kérdés

[link]


Ha jobbra akarok menni akkor a piros lámpa ugye nem nekem szól?



júl. 23. 20:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Igen, rád a lámpa nem, csak az elsőbbség adás tábla vonatkozik. Figyelj a gyalogosokra, biciklisekre is.
júl. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ
júl. 23. 21:03
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Igen, csak elsőbbséget kell adnod gyakorlatilag mindenkinek.
júl. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%

Ne haragudj, de már van jogosítványod?

Mert ha igen, akkor tudnod kellene, hogy rád mindig a jobb oldaladon, vagy a sávod felett elhelyezett tábla illetve jelzőlámpa vonatkozik.

júl. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
#4 Unalmas már ez a sablonszöveg. Akinek van jogosítványa az már ne merjen megkérdezni semmit? Tök mindegy, hogy illene vagy nem illene tudni. Inkább kérdezzen ha bizonytalan, mint hogy hülyeséget csináljon.
júl. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

#5 Nem gondolom, hogy ez sablonszöveg lenne.

"Tök mindegy, hogy illene vagy nem illene tudni." Az itt az alapvető baj, hogy ha van jogosítványa, akkor nem illene, hanem KELLENE tudnia ilyen alapvető dolgokat. Mert ha ezt nem tudja, akkor kérdés, hogy milyen fontosabb szabállyal nincs még tisztában...

De természetesen kérdezzen nyugodtan, én sem írtam olyat, hogy ne. És nem is csak annyit írtam neki, hogy "ezt tudnod kellene", vagy azt, hogy "nézd meg a KRESZ-ben", hanem leírtam neki az infót is.

júl. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Minden közúti jelzést az úttest jobboldalára kell elhelyezni (ami a baloldalon megismételhető). Ezt a sávot a jelzőlámpa oszlopára kihelyezett kerülési irány tábla elválasztja az egyenesen haladó szakasztól (ún. futtatott jobbos), így e sáv jobb oldalán csak az EAK és a gyalogátkelőhely tábla van.
júl. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Na de akkor minek van a piros lámpából kettő? Az egyik alatt ott van a kötelező haladási irány egyenesen és jobbra, így akkor aki jobbra megy, annak is piros van. Viccből nem tettek volna oda két jelzőlámpát.
júl. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

#8

Az egyenesen haladó sáv jobboldali lámpája van megismételve a sáv fölött is. Egyik sem a jobbra kanyarodókra vonatkozik.

A tábla pedig, amiről beszélsz, nem kötelező haladási irány, hanem kikerülési irány tábla.

Elég lett volna csak a #7 válaszát elolvasnod...

júl. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

9


Hát akkor tök felesleges ha két jelzőlámpát helyeznek ki egy sávra és megtévesztő. :P

júl. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!