Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megtagadhatom, ha nem megfelel...

Megtagadhatom, ha nem megfelelő műszaki állapotú autóval akarnak dolgozni küldeni?

Figyelt kérdés

Eddig egy egész tűrhető Scania G450-el dolgoztam, de volt sok kisebb-nagyobb hibája.

Elkezdett csúszni a kuplungja, meg vagy beindult vagy nem, volt hogy nem szabadott leállítanom a címeken sem, és persze nem lehetett bezárni se járó motorral, de a felelősség az enyém ha beugrik valaki.

Meg az egész nyarat nem működő klímával végig toltam (nem érdekel, hogy az Ifákban sem volt, nem abban a korban vagyunk)

Mindegy, ezt megcsináltam 2 napig (hogy nem állítom le), aztán kiakadtam, majd másnapra beteg lettem, úgyhogy szóltam hogy nem megyek.

Nyilván ez úgy jött le, hogy a kocsi miatt, és teljesen megsértődött a főnök.

Szóltam, hogy hétfőtől megyek, és mondta hogy XYZ rendszámú autóval kell mennem, mert az enyémet elvitte szervízbe és ott is lesz egy darabig ahogy kívántam. Mindzet persze nagyon gúnyosan.

XYZ rendszámú autó egy 97-es évjáratú MB 2531 amivel a kezdők tanulnak be, hogy azt törjék, meg tartalék autó.

Közben tudom, hogy a másik kollégám 2 hét szabira ment az újszerű autója meg ott áll, és itt azért egy gazdság autók vannak, kivéve ha lerobban valamelyik, akkor mindig azéra ültet aki szabin vagy, hogy a tartalék autó bent legyen, meg mert az is mindig lerohad valahol és csak a gond van vele ha dolgozik.

De direkt arra a romhalmazra rak.

Kicsit elegem van ebből, nem akartam váltani de most nagyon felhúzott, és azért 10 éve itt vagyok, én tudom hogy az MB-n slcik gumik vannak, a kormányt kétszer kell körbeforgatnod mire megmozdula kerék is (nyilván ez túlzás, de hatalmas holtjátéka van), recseg-ropog, dől belőle az olaj.

Szóval gondolta ha szpatjuk egymást akkor én meg nem fogok ráülni arra a kocsira a műszaki állapota miatt.

Régebben bevállaltam mert jófej volt a főnök, meg nem hagyta ennyire lepukkani az autóit se.

Kérdés, hogy mit tud tenni ő, és mit tudok én tenni amikor azt mondom, hogy ilyen műszaki állapotú autóval nem vagyok hajlandó kmenni a közútra?


Kirúghat, de akkor nekem fizesse ki a végkielégítésem, szóval közös megegyezéssel biztos nem megyek el ezután.


tegnap 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Ez sajnos úgy működik manapság, hogy jó, nem mész az autóval, ki vagy rúgva, más birka úgyis beletörődik mert kell a munka neki. Ha nem lenne ilyen birka, akkor nem lehetne ezt megcsinálni. Persze ha végkielégítést kellene fizetni, akkor lehet kétszer meggondolja vagy kijátsza valahogy a rendszert, hogy ne kelljen azt kifizetni. Amúgy sem a legjobb munkák között van a sofőrködés, találsz te annál jobbat úgyis. Vagy ha normális főnököd lenne, akkor megcsináltatná amikor szólsz neki, hogy rossz az autó.
tegnap 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Eddig megcsináltatta, nem voltak ilyen gondok. Mindig ha szóltam neki, ha nem is azonnal, de rövid időn belül intézte a szerelőt.

Most már nem foglalkozik teherautókkal az aki eddig szerelte az autóit, és azt mondja nincs szerelője.

De már lassan 1 éve, és amíg úgy állt hozzá, hogy meghallgatta a panaszt, és tett is a megoldásért addig bevállaltam én is egy szarabb autóval, jobban figyeltem.

Na de ez már sok.

Azon mit tud kijátszani, hogy én a szar állapotú autóval nem megyek ki? Felveszem videóra az autót, gumikat, olajfolyásokat, a kormányholtjátékot, azt nem tudja letagadni később sem.

Aztán majd azt mondja hogy kirúgott mert??

tegnap 22:06
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem felel meg a jármű a műszaki feltételeknek, KRESZ szerint köteles is vagy megtagadni az elindulást. Ha útközben bármi gebasz lesz, baleset, stb., téged is felelősségre vonnak.

Én a helyedben úgy otthagynám ezt a helyet, mint eb a szarát.

Rohadjon meg az a cég, vállalkozó, aki a járművön, a munkaeszközön akar spórolni, meg egyéb cigánykodással előjönni.

tegnap 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
+1 az előzőre
ma 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Teherautó sofőrt mindenhol keresnek, napi bejáróst, hetelőst és nemzetközit is, a nagy cégeknél nincs is 5 évesnél régebbi kocsi, mert az újak sokkal kevesebbet esznek, jobban megéri az újat járatni. Mindenhol vannak hülye főnökök, ahogy hülye sofőrök is, de ha a főnök kutyaként bánna velem, mennék máshova, bőven van választék.
ma 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!