Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem tartják be a magyar...

Miért nem tartják be a magyar kerékpárosok a kresz szabályokat Budapesten?

Figyelt kérdés
Itt születtem Budán, itt nőttem fel, de nem értem hogy a kerékpárosok 70-80%-a miért kockáztatja a saját életét azzal, hogy átmegy a piroson, bevág az autók elé? És ha kishíjján elütöd mert hirtelen az autód elé kerül, akkor még nekiáll feljebb, és szidkozódik! Sok helyen van ,,maci sajt" tábla nekik, valahol nekünk autósoknak. Volt hogy majdnem elütöttem, erre rácsapott az autómra, utána mentem és leszedtem a bringàról, még ő neki állt feljebb, hogy ; jaj szegény biciklist megtaposom a földön az autóm miatt.....én is bringáztam 12-14-16-18 évesen, jogsim sem volt, de a suliba csak akkor mehettünk bringával (1992-1998), amikor az Ofönek bemagoltuk a kreszkönyvet, és a szülönk aláírta az engedélyt, meg a szüleim is tanítottak a kreszre, gyalogosan is kiskoromban. Szóval nem értem ezeket a mai bicikliseket, hogy miért háborognak, és miért nem ismerik a kreszt? És a rendőrök miért nem bírságoljàk a szabálytalan bicikliseket, akik sokszor világítás nélkül futkároznak? Ismerősöm szerint Debrecenben szigorúbbak a rendőrök a biciklisekkel....9

szept. 15. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Mert nem is ismerik és azt hiszik nekik mindent szabad. Bár én a rollereseknél látom inkább azt hogy baromi szabálytalanok engem ők tudnak nagyon felbosszantani. Érdekességként azt szoktam látni kb mindenhol hogy a gyerekek 5x jobban betartják a szabályokat és jobban is odafigyelnek mint a felnőtt biciklisek és rolleresek.

Egyébként meg mielőtt jönne nekem valaki a hülyeséggel hogy a kresz csak az autósokra vonatkozik, elmondom hogy mindenkire aki részt vesz a közúti közlekedésben! Még a gyalogosokra is! Az alap kreszt mindenkinek ismernie kell!

szept. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Nem csak Pesten hanem sehol az országban. Nem szükséges a részükre semmilyen ismeretség hogy a közlekedésben részt vegyenek.

Gyalogost, kerékpárost, rollerest senki nem ellenőrzi. Csak ilyen európai roadpool meg speed ellenőrzések vannak kényelmesen amivel semmit nem oldanak meg és baromság is.

szept. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Igazad van. De az ilyen nyomorult lobbicsoportok, mint a kerékpárosklub szent tehénként kezeli őket, nekik igazuk van, védd a hülye biciklist. Agyrém.
szept. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár van autóm, elsődleges közlekedési eszközömnek a biciklit tekintem. Egy-két kivétellel igyekszem a leírt szabályokat betartani, és igen, én is tapasztalom a sokszor tarthatatlan helyzetet.

Szerintem aki járműveként tekint a biciklire, az nagyjából ekként viselkedik az utakon. Aki viszont csak ilyen-olyan okból kényszerből, vagy ellenkezőleg, kizárólag lazulásból ül biciklire, azok jó része hajmeresztően viselkedik akkor is, ha több kategóriára érvényes, akár hivatásos jogosítvány lapul is a zsebében.

És igen, benne van ebben az is, hogy a rendőrség a gyorshajtás, és az alkoholfogyasztás kivételével alig-alig foglalkozik az utakon történő eseményekkel, legfeljebb, ha már megtörtént a baj, akkor húzzák a vizes lepedőt az okozóra. A citrom- és almaosztogatás nevetséges, semmit sem ér.

szept. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Miért általánosítasz? Én is mondhatnám, hogy miért nem tartják be az autósok a szabályokat. De nem mondom, mert nem minden autós szegi meg. Például én is betartok szinte minden szabályt, akár autózok, akár biciklizek. Igen, van, amit nem. De arra mindig figyelek, hogy ne veszélyeztessek senkit, főleg ha biciklivel van, mert őt nem védi semmi.
szept. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Gondolom ugyanazért, amiért az autósok sem tartják be bárhol az országban. Nem KRESZ-szel megy, hanem benzinnel/pedállal.
szept. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem általánosítok azért írtam 70-80%-ot!
szept. 16. 20:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Mert nem is értik sokuk.
szept. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Le kéne jönni a magyarozásról, nézd meg a jutubon, a bringás mindenhol ugyanígy közlekedik.
tegnap 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hollandiában , Svédországban biztos nem.És jogom van magyarozni mert én is az vagyok, és a tény az tény, de igazad van, másképp fogalmazok; ,,szabálytalan kerékpárosok itt a Balkánon akiknek a 70-80%-a egyetlen szabályt sem tart be, még a piros lámpa és a stop tábla is ismeretlen számukra!" Ezt én mint autós, motoros, biciklis mondom. 😉
tegnap 15:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!