Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ilyen extrém gyorshajtókra...

Az ilyen extrém gyorshajtókra miért csak ilyen kis összegű pénzbírságokat szabnak ki?

Figyelt kérdés
[link] - 181 km/ó sebességgel haladt a nő, és 260 ezres bírságot kapott. 260 ezer? Legalább 750 ezrest kiszabni az ilyenekre!

júl. 30. 14:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Csak az ilyen nagy összegű pénzbírságoknak lenne elrettentő ereje!
júl. 30. 14:43
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Kapott mellé 8 előéleti pontot is.
júl. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Úgy tudom, a maximum 300e Ft.


Egyébként én rendszeresen közlekedek autóúton, ahol 110 km/h az engedélyezett mex. seb., én ennyivel is megyek. Egy óra vezetés alatt szinte mindig van olyan autó, amelyik saccolásom szerint 180-200 km/h sebességgel előz meg. Szóval ne hidd, hogy ez ritka. Csak ő lebukott, a többiek meg nem.

júl. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 BeefEater ***** válasza:
100%

Én a 8 pontot is keveslem. 100% -al lépte túl a megengedett sebességet. Szerintem itt már a jogosítvány bevonásának is automatikusnak kellene lennie.


A 750 ezres bírsággal is egyetértenék. Ez már nem a véletlenül túl gyorsan ment kategória.

júl. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés ez mindig, mert az egész jogrendbe bele kell illeszkednie.


****

Volt, amikor a korházi dolgozók bérét emelték (okkal), de akkor meg diplomások dühöngtek, hogy egyemi végzettséggel alig kapnak többet, mint a takarító.

****


Igazságos rendszer meg nincs. Van, ahol vagyoni helyzethez igazítják. Ugyanazért az egyik kap 65 ezret, a másik, 4,5 milliót. De hát ő is azt mondja, mire fel? Rengeteg adót befizet, ügyes és tisztességes vállalkozó stb. Meg hát itt papíron lehet vaki csóró, közben meg vagyonos.


Egyébként a vezetéstől eltiltás mellé a gépkocsi elkobzását is helyénvalónak találnám.

júl. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 BeefEater ***** válasza:
100%
#5 a jövedelem arányos bírságot inkább úgy kell nézni, hogy a bírság "egy hét munka". Tehát az anyagi helyzettől függetlenül ugyan akkora erőfeszítés lesz befizetnie mindenkinek. Ha jól tudom például Finnországban van hasonló.
júl. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6. Így értem én is, csak s bevallások és a tények nem mindig egyeznek.
júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nálunk ilyen szánalmasak a bírságok :(


Amíg még börtönt sem kapsz halálos baleset okozásáért addig mit is vár az ember?

nulla visszatartó erő...


marha kevés a rendőr, igazoltatás/szondáztatás még kevesebb.

Gyakorlatilag vezethetnék minden nap besörözve, a lebukás esélye szinte nulla itt vidéken.

júl. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"260 ezer? Legalább 750 ezrest kiszabni az ilyenekre!"


Oszt miért pont 750 ezer? Azzal előrébb lesz bármi? A buta, jogosítvány nélküli cigón úgysem hajtják be, pénzeséknek meg mindkettő aprópénz.

júl. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki ilyen autót vesz annak +750 ezer sem jelent semmit.


A jogsi bevonásban sem vagyok biztos. Én nem csinálnék sose ilyet, hogy ennyivel túl lépem a megengedettet, de egyszer benéztem egy zebrát. Nem engedtem át a gyalogost és pechemre mögöttem volt a rendőr. Elvette a jogsim egy hónapra, de az egy hónap alatt is helyben ahol lakom ugyanúgy autóval közlekedtem. Amikor el kellett hagyni a települést, csak akkor nem vezettem.


Ebből kiindulva aki képes közel 200al menni 90es táblánál simán kocsiba ül jogsi bevonás után is.

júl. 31. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!