Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért dudált le?

Miért dudált le?

Figyelt kérdés
Megálltam főúton lakott területen kívül mert innom kellett. Csak simán az út szélén, de nem húzódtam le. A kovsi aki került ki ledudált mert elindultam amikor mellém ért. De ha ő úgyis teljesen átment a másik sávba akkor mi baja?
júl. 3. 09:43
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Tehát én nem zavartam őt, mivel a teljes sávot elfoglalva álltam ígyis úgyis neki át kellett mennie a bal oldalra, miért ne indulhatnék el?
júl. 3. 09:46
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

1: álló járművet kezdett kikerülni, ami elindult.

2: ritka idegesítő, ha valaki mellé érsz akkor kezd el indexelni, nem vár fél másodpercet, amíg elhaladsz mellette, ez főleg autópályán zavaró, de ilyen esetben is. Ha meg nem indexeltél, akkor még szebb, mert nem számított rá, hogy elindulsz.

júl. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Megzavartad.
júl. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Hule voltál.
júl. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

#1

Ugyanazert, amiert nem kezdesz gyorsitani, amikor menet kozben eloznek. Dzsizusz... Ha mar megalltal az uton, mert innod kellett 🤣🤣🤣

júl. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Megzavartad és megijedt lehet azt hitte hogy nem akarod beengedni vagy szórakozol vele vagy csak simán figyelmeztetett hogy "hello itt vagyok" gondolta hátha nem vetted észre amikor épp indultál.

Pontos választ úgy is tőle kapnál erre, én csak tippelek és mások is.

Engedd el a dolgot, ezen kívül nem volt semmi egyéb konfliktus, el kell engedni.

júl. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
A rendőrségen tudod leadni a jogosítványodat.
júl. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
Mi még úgy tanultuk régen, hogy lakott területen kívül az előzési szándékot is lehet hangjelzéssel jelezni. Úgy tapasztalom, hogy ez napjainkban nem szokás. Viszont a baleseteket tekintve lehet, hogy nem is lenne haszontalan. Sok olyan baleset van, hogy valaki balra kanyarodik miközben előzik. Ezek egy része szerintem megelőzhető lett volna a hangjelzéssel. Szóval szerintem a hangjelzést nem kellene minden esetben sértésnek venni, sokkal inkább a balesetmegelőzés egyik eszközének.
júl. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

ma 13:55 Nem vitatkozom veled, nem tudom mikor vizsgáztál

1978-ban már biztos hogy nem volt szabad előzési szándékot kürttel jelezni.

júl. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, 15:33, én pl. pont 78-ban vizsgáztam, akkor is, most is így szól a kresz: "30. § Hangjelzést adni csak balesetveszély esetében, a baleset megelőzése érdekében, valamint – lakott területen kívül – az előzési szándék jelzése céljából szabad."
júl. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!