Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Melyik veszélyesebb meló...

Melyik veszélyesebb meló tengerjáró hajó kapitánynak lenni, vagy repülőgép kapitánynak ?(veszély miatt a hajó elsüllyedhet a gép lezuhanhat)

Figyelt kérdés
Itt pontositanék jobban kifér, szóval tengerjáró hajó személyzetnek kapitány stb veszélyesebb lenni, vagy a repülőgép en veszélyesebb pilótának/másodpilótának lenni, melyik hordoz magában komolyabb veszélyt? (Szerintem a repülő mert ha az zuhanni kezd... de nem értek a hajókhoz nem igen tudom azt a tengeren milyen baj érheti)
jún. 21. 18:47
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
10 es köszönöm ezekre nem gondoltam, oké a zátony az azért egyértelmü, de hogy a rakomány stb felboritja.... Aztt rögzitik nem?
jún. 22. 11:11
 12/15 anonim ***** válasza:

Rögzítik a rakományokat, de hibalehetőség nem nulla.

Azért, amikor a hajó balesetekről van szó, nem mondhatjuk, hogy mindennapos, vagy gyakori esetek (ahogy a repülőgépeknél sem), de történhetnek meghibásodásosak.

Régen láttam egy videót, sajnos már nem találom, azon egy hatalmas méretű konténerhajó haladt a viharos tengeren.

A hajó a vihar ellenére is stabilan haladt, de a konténerekre olyan erővel csapódott neki a víz, hogy azokat megrongálta, eldeformálódtak.

Abból nem lett komolyabb baleset, de a körülmények miatt az emberek a konténerek közelébe sem tudtak volna menni, ha ott beavatkozásra lett volna szükség.

Az óceánjáró hajók nagyon drágák, nem 10-20 éves használatra tervezik azokat.

A technológia folyamatosan fejlődik, de a modern technológiával épülő hajók még drágábbak, nem mindenki tudja, vagy akarja azokat megfizetni .

Tudnak már olyan hajókat építeni, amelyik borulás esetén is talpra tud állni, feltéve, ha a hajótestbe nem jut be a víz, és a rendszer nem áll le.

A gyakorlatban ez kisebb méretű hajókkal működőképes, a hatalmas óceánjárókon balanszozással oldhatják meg a stabilitást.

Még ez ilyenek is csak csökkentik a baleset kockázatát, az esélye nem nulla. Történt már olyan baleset, amikor az elszabadult rakomány átszakította a hajó oldalát, több méteres léket ütött rajta.


https://www.youtube.com/watch?v=SkA8680zTzE

jún. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

12 köszi, 40-50 éves használatra terveznek hajót? Átfordulós hajóról már én is láttam videót, de az csak ilyen kisebb hajó volt.


Nekem pár napja a youtube olyan videót dobott fel, ahol nemes egyszerüséggel a hajó oldalán lévő konténerekből 1 jónagy rakás a vizbe esett,,, gondolom ez már csak a hajó stabilitása miatt is gond...

jún. 23. 09:57
 14/15 A kérdező kommentje:
12 köszi a videót érdekes én még nem nagyon tudok angolul most tanulom, de vannak ábrák is, látni, hogy sok féle fejlesztés van már a hajóknál is.
jún. 23. 10:12
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha a süllyedő hajóra zuhan a repülőgép, akkor már teljesen mindegy :)
jún. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!