Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabályosan parkolnak ott...

Szabályosan parkolnak ott jobb oldalt az autók? Lejebb is sokan "állnak"

Figyelt kérdés

20 Zsolcai kapu

[link]



jún. 21. 07:09
1 2
 11/17 bazaltkaroly ***** válasza:

#10 Szegeden motorra fizetni kell? Amikor ott jártam, én nem fizetettem, és nem kaptam büntetést. Bár lehet csak megúsztam, de ezen táblázat alapján parkoltam, ahol írja, hogy a legalacsonyabb osztály a háromkerekű motor, amiért fizetni kell, az alatt nem említ semmit.

[link]


Illetve ezt a 2019-es cikket találtam, ahol a végén írják, hogy Szegeden nem fizetős: [link]


Ha mégis fizetős, akkor eléggé megtévesztő a díjtáblázat.

jún. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
#11 Akkor változhatott, régen voltam. De a cikk is mutatja, hogy bizony városonként változik, úgy vannak vele, hogy ha már lehet járdán parkolni, parkolj ott (jogosan), ha meg nem alkalmas erre a járda, akkor így jártál.
jún. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 bazaltkaroly ***** válasza:
#12 Igen változó, ami azért nem túl etikus, mert a törvény egyértelműen leírja, hogy a kétkerekűek ingyen parkolhatnak, de az önkormányzatok önkényesen mégis fizetéshez kötik, így áthúzva a szabályt. Ez azért is gerinctelen húzás, mert ha egy olyan emberről van szó, aki eddig végig olyan városokban motorozott, ahol nem kellett fizetnie, és ismeri a törvényt, akkor nagyon könnyen csapdába eshet egy ilyen városban. Szerencsére a hegylakók már intézkedtek sok helyen, és néhol sikerrel is jártak.
jún. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Melyik törvény? Tudtommal a KRESZ-ben (ami jogszabály) nincs ilyen, egyéb rendeletekről sem tudok, ami kijelentené, hogy ingyenes, ha olyan helyen parkolsz, aminél a kiegészítő tábla egyértelműen jelzi, hogy fizetős, tehát az önkormányzati rendeleteknek van ennyi mozgástere, hogy döntsenek a motorokról.
jún. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 bazaltkaroly ***** válasza:

#14

A 2010. évi XLVII. törvény.

"„15/A. § (1) A helyi önkormányzat (fővárosban: a fővárosi önkormányzat) rendeletében a helyi közutakon, a helyi önkormányzat tulajdonában álló közforgalom elől el nem zárt magánúton, valamint tereken, parkokban és egyéb közterületeken – forgalomszervezési, valamint a 13. § (2) bekezdésében meghatározott indokok alapján, az e törvényben meghatározott keretek között – kijelölhet olyan várakozási övezetet, illetve várakozási övezeten kívül eső olyan várakozó helyet (a továbbiakban együtt: várakozási terület), amelynek a három vagy annál több kerekű járművel történő, várakozási célú használatáért várakozási díjat kell fizetni (a továbbiakban: díjfizetési kötelezettség)."


Csak a három, vagy annál több kerekűre szabhatnak ki díjat az önkormányzatok. Ezt senki nem írhatja felül, csak a törvényhozók.


Csak akkor lehet pénzt kérni kétkerekű motorra, ha a parkoló magán, de egy sima P betűs, közterületi parkoló nem számít annak.


Olyan nem lehet, hogy kiegészítő kötelez a kétkerekűek fizetésére.

Egy eset volt 2015-ben, ahol mégis volt egy ilyen kieg. azonban ezt utólag igazolta az kezelő, hogy csak egy hiba volt, és mégsem kell fizetni.

Itt a cikk róla: [link]

jún. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Köszi.
jún. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 bazaltkaroly ***** válasza:
Nagyon szívesen!
jún. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!