Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerinted rendben van az,...

Szerinted rendben van az, hogy sávon belül előzzük a biciklist?

Figyelt kérdés

Olyan lakott területen kívüli útszakaszról beszélek ami elég széles. Ott az szokott lenni a bevett gyakorlat, hogy ha az út szélén teker a biciklis és jönnek szemből akkor azt szorosan a felezőhöz húzódva sávon belül megelőzik az emberek.


Jó, bevallom én is így szoktam csinálni ha széles az út mert francnak van kedve 100-ról visszalassítani 20-30-ra.


De amúgy abba meg sose gondolunk bele, hogy mi lenne ha a biciklis kirántaná elénk a biciklit? Kb úgy kellene összelapátolni a földekről a testrészeit és szerintem ez nagyon nincs rendben, hogy így csináljuk. Ettől függetlenül, hogy tisztában vagyok azzal, hogy ez nincs rendben így mégse veszem a hajlandóságot, hogy ezen változtassak.


Ha nem jön szembe senki átmegyek a másik sávba de ha jönnek szembe ugyanúgy előzöm meg, csak kevesebb oldaltávot hagyva és egyébként ugyanezeket látom más sofőröktől, de még kamionosoktól, buszoktól is.


Ti mit gondoltok ezzel kapcsolatban? Nyilván nincs így rendbe de ti vissza lassítotok 90-ről vagy többről 20-ra, hogy kivárjátok, hogy szemből ne jöjjenek vagy szorosan a felezőhöz húzódva megelőzitek a biciklist enyhén csökkentett sebességgel?



máj. 27. 15:52
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
68%
19: igen az ilyen felvételeket én is mindig beküldöm a rendőrségnek, de tényleg csak a necceseket amikor elszáguld az autó és lecentizi a bringást.
máj. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
20%
#20 Igen ismerősök… nekem ne tudd meg mennyi van akinek csak rollere és/vagy biciklije van, az indoklás nem gyerekes csak jogos. Ja és ők vannak a legjobban felháborodva mert most szaros párezer forintos biztosítást kell kötniük ha kamikazézni akarnak.
máj. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
12%

#19


Téged gyereknek vertek, vagy ha nem akkor kellett volna.


“ arról a szabályról már hallottál, hogy csak olyan sebességgel mehetsz, hogy meg tudj állni az általad belátott távolságon belül?”


Te se sokat szoktál autót vezetni szerintem, vagy ha igen te csinálod az indokolatlan torlódásokat😆

Az a kanyar bevehető bőven a megengedettel, az hogy valaki egy 80as forgalmas útnak még csak nem is teljesen a szélén szerencsétlenkedik 15tel az meg már hagy ne az én hibám legyen már.

máj. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
63%
24: ha nekimész valakinek, mert későn veszed észre a kanyarban, az szerinted kinek a hibája lesz? Elárulom: a tiéd. Ezt hívják relatív gyorshajtásnak.
máj. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
#25 Azt a helyzetet éppen a jóisten nem hozta volna ki annak. Én voltam ott, én tudom mi volt ott. Amúgy még ha ki is hoznának, mit számít? A biciklisnek attól még pont annyi esze volt mint egy ikrának.
máj. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Seila ***** válasza:
19%

19


"lakott területen 1,5 méter, lakott területen kívül 2 méter"


Ez a szabály már pár éve meg van minden országban...

máj. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 bazaltkaroly ***** válasza:
79%

#26 Nálunk nincs még.

[link]

máj. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Seila ***** válasza:
100%

27


Elég szomorú. Ettől függetlenül én mindig betartom.

máj. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 bazaltkaroly ***** válasza:
#28 Én is igyekszem betartani. Pacsi!
máj. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Alex Fly ***** válasza:
79%
@27: nálunk nincs pontosan meghatározva; a KRESZ biztonságos oldaltávolságot ír elő. Ami a gyakorlatban másfél métert jelent...
máj. 30. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!