Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerinted rendben van az,...

Szerinted rendben van az, hogy sávon belül előzzük a biciklist?

Figyelt kérdés

Olyan lakott területen kívüli útszakaszról beszélek ami elég széles. Ott az szokott lenni a bevett gyakorlat, hogy ha az út szélén teker a biciklis és jönnek szemből akkor azt szorosan a felezőhöz húzódva sávon belül megelőzik az emberek.


Jó, bevallom én is így szoktam csinálni ha széles az út mert francnak van kedve 100-ról visszalassítani 20-30-ra.


De amúgy abba meg sose gondolunk bele, hogy mi lenne ha a biciklis kirántaná elénk a biciklit? Kb úgy kellene összelapátolni a földekről a testrészeit és szerintem ez nagyon nincs rendben, hogy így csináljuk. Ettől függetlenül, hogy tisztában vagyok azzal, hogy ez nincs rendben így mégse veszem a hajlandóságot, hogy ezen változtassak.


Ha nem jön szembe senki átmegyek a másik sávba de ha jönnek szembe ugyanúgy előzöm meg, csak kevesebb oldaltávot hagyva és egyébként ugyanezeket látom más sofőröktől, de még kamionosoktól, buszoktól is.


Ti mit gondoltok ezzel kapcsolatban? Nyilván nincs így rendbe de ti vissza lassítotok 90-ről vagy többről 20-ra, hogy kivárjátok, hogy szemből ne jöjjenek vagy szorosan a felezőhöz húzódva megelőzitek a biciklist enyhén csökkentett sebességgel?



máj. 27. 15:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%

"Jó, bevallom én is így szoktam csinálni ha széles az út mert francnak van kedve 100-ról visszalassítani 20-30-ra."


1.

Nem megyunk 100-zal ha bicklis van elottunk.


2.

A kozepso pedal a fekpedal.


3.

Nem elozunk biciklist savon belul, foleg nem 100-zal!

máj. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 bazaltkaroly ***** válasza:
95%

Max, ha elég széles a sáv, és meg tudod hagyni az egy métert távot mellette. vagy jobb ha másfél méter.

ha jönnek szemből, akkor lelassítasz és mész mögötte. Ha forgalomba közlekedsz, akkor másokra is oda kell figyelned, nem számít, hogy autós, vagy biciklis.

Velem gyakran megesik, hogy megyek a biciklis után, és mögöttem dudálnak a türelmetlenek, de ez van, ha nem tetszik menjen gyalog. Nem fogok más életével játszani csak azért, mert Jóska Pista siet mögöttem.

máj. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%
Ha már sávon belül előzök arra azért figyelek, hogy ne 100-zal rongyoljak el mellette, hanem sokkal lassabban.
máj. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
86%

Szoktam igen, gyök kettővel...


Elég xar érzés amikor lecentiznek még autóval is, igaz az annyia nem tolja maga előtt a levegőt.

Amikor kamion vagy busz 90-el na az a durva.

máj. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
85%
Én még akkor is lassítok, ha amúgy tudok oldaltávolságot tartani. És nyilván megvárom amit meg kell, mert nem vagyok akkora paraszt, hogy pár másodperc miatt mások életével játsszak.
máj. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
87%

Elég fos ha bringásként 10 centire 100al húznak el melletted.

Meg elég veszélyes is

máj. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Nem 100al megyek el mellette, nyilván lentebb lassítok de nem 20-ra.


Meg lehet tartani sávon belül az 1 métert azon a szakaszon amiről én beszélek. Autópálya szélességű és minőségű az útszakasz.

máj. 27. 19:11
 8/30 Alex Fly ***** válasza:
39%
Ha az a sáv 4-4,5 méter széles, akkor meg lehet előzni. Ha keskenyebb, akkor nem...
máj. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
50%
Nem nagyon szoktam ilyen szituációba keveredni, bár 20-30cal azért jó kérdés lenne hogy mit keres egy 100as szakaszon. Egyetlen egyszer volt ilyen esetem, amikor a 80ason a kanyarból kiérve az út közepén találtam egy tandemes párt, biztos nagyon romantikus lehet együtt meghalni….én meg úgy álltam meg hogy ne vasaljam ki őket hogy az abs megizzadt, kis híján mögöttem meg tömegkarambol lett, mikor látják már be végre hogy ezek nem valók ilyen utakra?
máj. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
90%

Dehogy előzök így.

Még az kéne, hogy elkolbászol, vagy megijed, vagy bármi aztán a szitálás miatt a menetszél elviszi (fizikai kontaktusról nem is beszélve)

máj. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!