Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mekkora a különbség téli és...

Mekkora a különbség téli és négyévszakos között, télen?

Figyelt kérdés

Üdv!


5-10 km-eket megyek, sokszor, 90-es szakaszon is rövideket megyek, pályán sosem. Dilemmázok, melyik lenne a logikusabb, viszont nincs tapasztalatom abban, hogy mekkora a különbség hóban a négyévszakos és téli között.

Ha nem sok, akkor a négyévszakos lenne jobb döntés, de ha a téli inkább nyáriként viselkedik, akkor viszont téli kellene.

Pénz nem számít, nem a spórolás a cél. Logikus döntést hoznék, csak tapasztalat nélkül nehéz.


2023. dec. 5. 08:24
1 2 3
 21/25 nemaRendőrség ***** válasza:
77%

Nem is értem ezt az érvelést:


“Ha nem szórod a pénzt akkor honnan van pénzed?”

Onnan, hogy nem szórom.


1-2 évente én is elviszem a gumishoz a kereket, hogy centirozza ki, egyébként magam cserélem.

Egyrészt spórolok vele 10-20e forintot, másrészt akkor teszem mikor ráérek, nem mikor ő ráér (2 verzió van, leadom reggel a kocsit és megyek érte munka után, beállok a sorba, és amíg otthon elvégzem 10 perc alatt azt a gumisnál ott dekkolok 30-40 percet akár).

Harmadrészt amúgy élvezem kicserélni.

2023. dec. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

#19: Nem azért nem költök a gumicserére, mert nincs rá pénzem.

A félévenkénti gumicserélgetés az egy kényelmi szolgáltatás, a szerviz meg egy szükséges, elkerülhetetlen költség.

2023. dec. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Ha nagyon olcsó télit veszel, az nem biztos, hogy sokkal jobb, mint egy középkategóriás négyévszakos.

És nem csak azt kell nézni, hogy vadiújan melyik hogy tapad. Hanem azt is, hogy később mi lesz a helyzet.

Akár olcsó, akár drága télit veszel, az, ha télen keveset mész, nem fog elkopni 15 év alatt se. És aztán sajnálod kihajítani 6-7 mm mintával az öregség miatt télen kikeményedő gumit, és évekig jársz sokkal rosszabb gumival, mint amilyen egy pár éves négyévszakos lenne.

Én is ezért vettem négyévszakost, mert azt vettem észre, hogy a téli Pirelli 11 éves korára megpörög a lámpánál indulásnál télen a nedves úton. Mikor novemberben felraktam, még jó volt, de 0 fok alatt olyan kemény lett, mint az üveg, körömmel nem tudtam benyomni. (Érdekes módon, a másik kocsin a 12 éves noname gumik teljesen jók.)

Szóval, a négyévszakos elkopik 5-6 év alatt, akkor meg jön az új, és nem járok úgy megint, hogy 10 éves téligumit használok, mert még 6,5 mm a mintája.

2023. dec. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Ősszel rakattam fel új Hankook négyszezonosokat az elöregedett téliek helyett. Itt ahol járok vele a városban, már 2 hete hó van mindenhol (most épp két napon át havazott), főleg a mellékutcákban, de egyszer sem éreztem hogy gond lenne az "igazi" téligumi hiánya. Országúti vagy hegyi tapasztalatokról egyelőre sajnos nem tudok nyilatkozni.
2023. dec. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Rakattam alá új, négyévszakos Kleber-eket (ezt ajánlotta a gumis ár-érték arányra négyévszakosnak, pedig mondtam, hogy nem a spórolás a cél).

Azóta persze nem volt nagy hó. :D

Szerintem nem fogom megbánni, mert kb. csak Győrön belül mászkálok, és ha 10 centis döngölt havon megyek, akkor is kibírom azt a 4 km-t a célig. A nyárival viszont már az udvarról is csak másodpercekig kaparva tudtam kiállni.

A szezongumik nyilván jobbak, csak én az a kategória vagyok, akinek nem éri meg.

2023. dec. 20. 05:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!