Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mekkora a különbség téli és...

Mekkora a különbség téli és négyévszakos között, télen?

Figyelt kérdés

Üdv!


5-10 km-eket megyek, sokszor, 90-es szakaszon is rövideket megyek, pályán sosem. Dilemmázok, melyik lenne a logikusabb, viszont nincs tapasztalatom abban, hogy mekkora a különbség hóban a négyévszakos és téli között.

Ha nem sok, akkor a négyévszakos lenne jobb döntés, de ha a téli inkább nyáriként viselkedik, akkor viszont téli kellene.

Pénz nem számít, nem a spórolás a cél. Logikus döntést hoznék, csak tapasztalat nélkül nehéz.


2023. dec. 5. 08:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%

Igazából pont az országút, ahol leginkább szükség lesz a jó tapadásra.

De amúgy a négyévszakos teljesen megfelel már, majd ha fagy nem 100-al csapatod, hanem 70-el

2023. dec. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 nemaRendőrség ***** válasza:
80%

Alföld vagy Bükk?


Egy minőségi 4 évszakos bőven megfelel a mi klímánknak.

Egerben/Miskolcon vagy hasonló meredek utcákkal rendelkező helyemen lehet gondot okozna az a másfél óra míg nem takarítják el az évi 3 hóesést. De ezeken a helyeken a téligumi sem mindig elég.



Nekem járt a kocsihoz egy-egy féléves minőségi szett felnivel így azt használom, de amint az egyik kiöregszik 4 évszakos megy a helyére, ha a másik is akkor pedig eladom az egyik felni szettet.


A 4 évszakos nem kiváló a szezonban, viszont a szezongumi egyenesen veszélyes a nemszezonban.

2023. dec. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor itt is a négyévszak felé hajlotok.

Győrben közlekedem.

2023. dec. 5. 08:41
 4/25 nemaRendőrség ***** válasza:
Hópihe legyen rajta, az az osztrákoknál kötelező, de szerintem nem is éri meg mást venni
2023. dec. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
36%

#4: ha évi 5000-t mész akkor 4 évszakos kell.

De ha letolsz 15e/év vagy többet, akkor simán elkopik a szezongumi is mire elöregszik.

Persze külön felnin kell tartani, mert egy szett gumiszerelés már annyiba kerül, mint a gumi darabja

2023. dec. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Negyedik éve használok négyévszakost,volt jónéhány alkalom hogy csak szerencsém volt hogy nem törtem össze a kocsit-még csak fagy sem volt,hideg vizes úton csúszott.Most eljutottam odáig hogy veszek egy garnitúra télit,márciustól-novemberig meg marad a négyévszakos.

Csak érdekességkép:egy gumis ismerősömtől kértem tanácsot négyévszakos ügyben-20 éve dolgozik a szakmában-azt mondta egyik márkát sem tudja nyugodt szívvel ajánlani.Minddel ugyanaz a probléma,nem bírják a nagy hőingadozást,a nyári 50 fokos aszfaltot,meg a téli mínuszokat.Rideggé válik,elveszti a rugalmasságát.Mindössze néhány év használat,és télre használhatatlan lesz.

2023. dec. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
Ma már nincs különbség.
2023. dec. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

#6 nem a hőingadozás a gond, hanem simán a meleg.

A gumi melegben jobban szárad, párolognak ki belőle az olajok.

Ha kint all az autó, akkor az napsütes is adja neki az ívet, megjobban felforrósodik, ráadásul az UV fenyt sem bírja a gumi.

2023. dec. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én ragaszkodom a téli gumihoz. Oké, hogy nem gyakran havazik, de ha igen, akkor nem igazán takarítják, és én olyan városban élek, ahol vannak igencsak meredek utcák és szűk kis utcák is, amiket sose takarítanak le. De a teljesen egyenes részeken is, városban is, simán lehet látni, hogy melyik autón nincs téligumi, amikor leesik a hó.

Gumiszerelés nekem most 27 ezer volt márkaszervizben, úgyhogy közelében sincs az ára még egy darab guminak sem. Nem nagy költség.

2023. dec. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Én télit használok 2 éve folyamatosan, ami jó középkategória és újonnan vettem Teljesen megvagyok elégedve, mivel már minden időjárási körülmény között volt alkalmam kipróbálni, nagyobb sebességnél is. Amikor télivel "ügyelni" kell az az eső plussz tíz fokokban.
2023. dec. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!