Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak engem basz fel, hogy...

Csak engem basz fel, hogy Magyarországon bíróságra lehet citálni egy gyalogost egy ilyen helyzetben és még el is ítélik első fokon?

Figyelt kérdés
[link]
2023. jún. 19. 22:32
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
#20 Hát ne haragudjál már, ha egy autós lámpája piros, akkor valószínűleg van valamilyen irányból-irányba keresztező forgalom. Igenis nézzed és álljál meg.
2023. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 bazaltkaroly ***** válasza:
100%
#20 Biciklis lámpa általában bicikliúton van. De már megint eltévedtél a fejedben lévő labirintusban, mert egy szó sem esett lámpáról. Arról volt szó , hogy a te statisztikád mennyire valótlan. Autósokat gyakran állítanak meg, biciklist nem. Ha egy autós nekimegy valakinek, akkor megáll, míg egy biciklis esetén, ha nekimegy valakinek, felkarcolja a festést, átmegy egy gyalogos lábán, akkor inkább belemarkol a gyeplőbe, és elteker egy kis sikátorba, ahol már kereshetik. Rendszám nincs, így legfeljebb személyleírás alapján jelenthetik fel, ami nem sokat ér. Csak akkor maradnak a helyszínen, ha ők az áldozatok.
2023. jún. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

#22


Nem is állítottam, hogy ne lenne igaz, amit írtál. A biciklisek valóban többször szabálytalankodnak, mint az autósok. Viszont ez nem róható fel nekik, hisz a közútkezelő is és az autósok is utálják őket, vagyis ha nem szabálytalankodnak, akkor sokkal később érnek haza.

2023. jún. 20. 12:41
 24/30 anonim ***** válasza:
#23 Eh?
2023. jún. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 Hintalow ***** válasza:
100%
Csak tèged öcsi 😀
2023. jún. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
#23 Mi az, hogy a közútkezelő és az autósok is utálják őket? Az megvan, hogy a biciklisek bő 90%-a vagy rendelkezik úrivezetői jogsival, vagy valamikor rendelkezett? Nem diszjunkt halmazokról beszélünk. :D
2023. jún. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
És amúgy hogy lett biciklis téma abból, hogy egy gyalogos - akiről utólag válaszok alapján azt tudtam meg, hogy valószínűleg részeg volt, meg egy motor kölcsönösen nem volt elég körültekintő? Én nem utálom a bicikliseket, de azért mindenbe belevinni a biciklit meg a hisztit elég indok lenne, hogy elkezdjem utálni őket, ha nem lennék ilyen nagyon kedves és intelligens.
2023. jún. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező simán csak irigy proli akinek nem telik autóra és innentől utál mindent aminek több kereke van mint neki fejben.
2023. jún. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 bazaltkaroly ***** válasza:

#27 A biciklis téma a megtévesztő statisztikák miatt került elő. A motoros körültekinését, azért nem tartom relevánsnak, mert a baleset nem zebrán történt, hanem az úttesten, így nem is készülhetett fel - különben akkor döcöghetne tízzel mindenhol, mert bármelyik sarkon előugorhat valaki az úton. A záróvonalátlépés problémájához meg nincs elég információnk, hogy megmondjuk, hogy ez okozta-e a balesetet. Tudjuk, hogy a záróvonalátlépés szigorú szabály, de ha a gyalogos tilosban ugrott ki az úttestre, akkor ebben az esetben nincs jelentősége, mert - ahogy fent is írták - amúgy is elé ugrott volna.

És igen, a gyalogos részeg volt, ott van a leírásban a videó alatt.


Egyébként én sem utálom a bicikliseket, ugyanúgy joguk van közlekedni, mint másnak. Én az idiótákat utálom, legyen az biciklis, autós, gyalogos, mopedes, kamionos, kézikocsis stb.

2023. jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

A gyengébbek kedvéért:


A riportban két esetről van szó, és a link, amit megadtam, a második esetnél kezdődik.

2023. jún. 21. 09:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!