Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak engem basz fel, hogy...

Csak engem basz fel, hogy Magyarországon bíróságra lehet citálni egy gyalogost egy ilyen helyzetben és még el is ítélik első fokon?

Figyelt kérdés
[link]
2023. jún. 19. 22:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
79%

Csak téged.


Nem nézett körül és balesetet okozott.

Oké, hogy a motoros átlépte a záróvonalat, de ha nem lépi át, akkor a gyalogos ugyanúgy besétált volna elé.

2023. jún. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott, hogy ilyen esetben nem "vagy-vagy" helyzetek vannak. Hanem mindkét fél jogi felelősségét vizsgálják. Itt mindkettő felelős volt és pont ezért nem lett végül egyik sem elítélve.
2023. jún. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Szét kellett volna a gyalogosnak néznie.

Így, hogy ezt nem tette meg kárt okozott amiért el lehet és el is kell ítélni.


Én így is hiányolom sok gázolásos esetben a gyalogosokra kiszabott büntetés mértékét mert sokszor ők a nagyobb hunyók.

2023. jún. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem is értem a kérdező baját. A gyalogos felelőtlenségéből (is) baleset, személyi sérülés, anyagi kár keletkezett.
2023. jún. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy mindkettőt felmentették, én mindkettőt elítéltem volna. Gyalogos két autó között még kétszer szétnézhetett volna. A motoros meg nem tudom, mit képzelt, ilyen esetben én is kielőzöm a sort motoron, de olyan kis tempóval, hogy senkit nem tudnék elütni.
2023. jún. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

#4


Nem volt a gyalogos felelőtlen. Az úton átjárkálás teljesen elfogadható emberi dolog, a KRESZ-t gyártották teljesen életszerűtlenre, amely kötelezi a gyalogost, hogy nagyokat kerüljön, miközben csak az út túloldalára akar átmenni. Lassan kirándulni se mehet el az ember, mert még kihozzák, hogy nem egyes sorban az út jobboldalán ment.

2023. jún. 20. 07:41
 7/30 anonim ***** válasza:

Nem attól felelőtlen, hogy átsétált, hanem hogy nem nézett körül.

Sokan nem számítanak kerékpárosra, motorosra, amikor áll a kocsisor, ezért körül sem néznek. Ez nagy felelőtlenség.

2023. jún. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Mivel záróvonalon túl nem jöhet se kerékpáros, se motoros, ezért teljesen érthető.
2023. jún. 20. 07:58
 9/30 anonim ***** válasza:
#6 Fuss neki még egyszer-kétszer annak a KRESZ-nek. :)
2023. jún. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

"Nem volt a gyalogos felelőtlen."


Balesetet okozott, nem volt az?


"Az úton átjárkálás teljesen elfogadható emberi dolog"


Nem, nem az.


"a KRESZ-t gyártották teljesen életszerűtlenre, amely kötelezi a gyalogost, hogy nagyokat kerüljön, miközben csak az út túloldalára akar átmenni"


Ja... látszik mennyire életszerűtlen, hiszen most is gond nélkül átért a gyalogos. Ja nem.


Hiszti. Így hívják amit csinálsz.

2023. jún. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!