Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak engem basz fel, hogy...

Csak engem basz fel, hogy Magyarországon bíróságra lehet citálni egy gyalogost egy ilyen helyzetben és még el is ítélik első fokon?

Figyelt kérdés
[link]
2023. jún. 19. 22:32
1 2 3
 11/30 NTBS ***** válasza:
75%
Engem inkább az zavar, hogy egyik sem kapott büntetést.
2023. jún. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 bazaltkaroly ***** válasza:

Az úttest első sorban a járműveké. Ha jól tudom itt nem törvénysértés a jelöletlen úttesten való gyalogolás, úgy mint Amerikában, tehát át lehet sétálni, DE, és fontos, hogy DE a járműveknek van elsőbbsége. Ha jön egy nagyobb autó és kilapít, mert te úgy gondoltak, hogy átkolbászolsz, mert neked jogod van hozzá, akkor egyrészt te leszel a hibás (ha túléled), másrész egy életre szóló lelkiismeret-furdalással töltött traumát okozol, annak, aki szabályosan közlekedve ment át rajtad.


Nem játék, helyes, hogy elítélték. A motoros is hibázott, de így is ő húzta a rövidebbet.


Arról meg ne is beszéljünk, hogy a gyalogos részeg volt.

2023. jún. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
#12: Lakott területi főúton csak zebrán és kereszteződésnél szabad átmenni.
2023. jún. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
#13 Főúton. Amúgy át szabad menni a járművek zavarása nélkül, tehát nem kényszerítheted fékezésre vagy kitérésre a járműveket.
2023. jún. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 bazaltkaroly ***** válasza:
#13 & #14 köszi az infót. azt tudtam, hogy az USÁban tilos a jaywalk, de itt nem tudtam, hogy mi a helyzet.
2023. jún. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Inkább nem mondok semmit, mert ebben a kategóriában tiltva vannak bizonyos érvtípusok. Tilos pl. kimondanom, hogy a közlekedési balesetek 95 százaléka abból származik, hogy az autósok lustaságból autóba szállnak.
2023. jún. 20. 10:41
 17/30 anonim ***** válasza:

Kereszteződés vonalában illik, főútvonalon ott kötelező menni (átlósan sem sétálunk át kereszteződésen), aki egyenesen megy, annak elsőbbsége van, kanyarodó járműnek nincs (kanyarodó főútvonal esetén a főútvonalat egyenesen elhagyó is elsőbbséget ad a gyalogosnak, meg a főúttal együtt kanyarodó is, mert az egyik jogilag, a másik fizikailag irányt változtat). Egyenes úton ha nincs főútvonal tábla (amit mondjuk a gyalogos honnan tudna), át lehet szaladni akárhol, de a forgalom zavarása nélkül. Nyilván ha ott van 30 méterre a zebra, akkor ott kéne. A gyakorlatban számomra ez úgy néz ki, hogy ha fa tövében állnak az emberek, nem a járdán, még ha beszélgetnek is, azért fékkészenlétben vagyok és számítok arra, hogy leugrik az úttestre a gyalogos. Sarki kukánál cigizve szintén azt tapasztalom, hogy sok autós számít arra, hogy bármikor elindulok. Meg azért megválogatja az értelmesebb gyalogos, hogy milyen forgalmas úton akar átrohanni.


Napi szinten kelek át zebra nélkül négysávos úton, türelmesen kivárja az ember, hogy 2 sáv pirosat kapjon kicsit odébb, átszalad a középső szigetre, aztán megint vár kicsit, de megspórol egy 8 perces kerülőt.

2023. jún. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 bazaltkaroly ***** válasza:

#16 Ne is mondj semmit, mert ez nem ide jön. Itt most arról van szó, hogy egy részeg fasz, kitáncikált, tilosban egy motoros elé, aki e miatt meghalt. nem azért halt meg, mert áment a záróvonalon, hanem azért mert egy idióta elé ugrott. Ne próbálj terelni mindenféle nem ideillő statisztikákkal, mert amúgy sem mutatnak valós képet. A balesetek 95 százaléka kocsiban történik, igen, de azt is vedd figyelembe, hogy gyalog nehezebb balesetet okozni, így máris máshogy néz ki az a 95%.


Ha megkérdezek minden embert, aki játszott orosz rulettet, hogy meghalt-e, akkor az lesz az eredménye, hogy 100% túlélte a kérdezettek között, így kijelenthetem, hogy az orosz rulett biztonságos. Ennyit a statisztikákból.


ja és inkább ne menj ki az utakra, éj az erdőben a madarakkal. Ott 0% a baleset.

2023. jún. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
#18 Biciklisek is szokták mondani, hogy a közúti szabálytalanságok 95%-át autósok követik el. Hát még jó, amikor az autókat erre-arra célzottan razziázzák, a biciklisek szabálytalanságairól meg semmi statisztika, mert azt csinálnak, amit akarnak bünti nélkül. :D
2023. jún. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

#19


Majd ha annyi figyelmet szán a közútkezelő a biciklisekre, amennyit az autósokra, akkor nem fognak szabálytalankodni. Manapság pl. akkor van kirakva a behajtani tilos tábla alá a kivéve kerékpár kiegészítés, ha a közútkezelőnek KEDVE VAN HOZZÁ. Ugyanez vonatkozik a lámpákra. Akkor van külön bicikliseknek szóló lámpa, ha a közútkezelőnek KEDVE VAN kirakni. Ha nincs kedve, akkor az autósok lámpáját kell néznie, függetlenül attól, hogy van-e bármilyen forgalomirányítási oka a biciklis megállításának.

2023. jún. 20. 11:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!