Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Köteles vagyok lehetővé tenni...

Köteles vagyok lehetővé tenni az előzést előzni tilos táblánál?

Figyelt kérdés

Belső sávban haladok ki van téve az előzni tilos tábla mögöttem villog hogy gyorsabban akar menni. Viszont kimenni ilyenkor a külső sávba veszélyes mivel az betorkolló úton elsőbbségre kötelezett nem tud időben észlelni.

És rendben van hogy ő lesz a hibás csak nem így kell hozzáállni.

Ráadásul úgy fog eltűnni az előzni szándékozó mintha ott se lett volna.


2023. ápr. 14. 23:53
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Mert ez a szabály.
2023. ápr. 16. 08:12
 12/22 anonim ***** válasza:

11. Mutasd meg nekem azt a szabályt legyél olyan kedves! Terelővonal átléphető, záróvonal nem. De te azt írod, jobbról záróvonal van, tehát nem lehet kimenni a külsőbe.

Én rendkívül ritkán találkozom olyannal, hogy két kereszteződés között végig záróvonal van.

Ez például olyan: [link]


De te semmi hasonlót nem írsz. Előbb azt állítod, hogy veszélyes, most meg már tilos.

2023. ápr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
#8 oké, csak linkeld.
2023. ápr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
41%

Akkor megkérem a sok prolit újra:


Amelyik ok nélkül lepontozott, az mutasson légy szíves olyan útszakaszt, ahol párhuzamos közlekedésnél előzni tilos tábla van kihelyezve... :)


Hiszen a kérdező TÁBLÁRÓL beszél, ami értelmezhetetlen párhuzamos közlekedés esetében. Ellenben lehet záróvonal, ahol értelemszerűen elhaladhatnak az autósok egymás mellett a sávban, csak sávot nem válthatnak. Például a besorolás megkönnyítése miatt.


Lásd Árpád híd:

[link]

2023. ápr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Tőlem kaptál egy pluszt most, én sem értem a 0%-ot.
2023. ápr. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
54%
13. Hatályos KRESZ, 34. § c pontja
2023. ápr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Hasonló mint a dupla záróvonal csak az egyik terelő vonal. Az egyik oldalról átléphető a másik oldalról nem. Helyín autópálya. Videó is van az esetről Csak most nem találom meg.


Lepontozás A lepontozás miatti rinyálásért adatik, ha beazonosítható akkor korábbi kommentekre is.

2023. ápr. 16. 15:01
 18/22 anonim ***** válasza:

9.-et lehet félreértettem. Ha a két vonal közvetlen egymás mellett van, akkor valóban nem.

De az változatlanul igaz, hogy a kérdésedben még csak balesetveszélyről írtál.

2023. ápr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Életemben nem láttam ilyet hogy többsávos úton előzni tilos tábla lenne.. üti egymást a kettő.
2023. ápr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#16 "Ami tilos: ha mögöttem jövő előzése szándékot jelez, nem kanyarodhatok balra, nem gyorsíthatok."

Én erre kértem paragrafust. Az előzési szándékot te honnan tudod, lehet ő is balra akar kanyarodni, mint te?

2023. ápr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!