Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vajon milyen érzés lehet...

Vajon milyen érzés lehet gyerekülésben utazni?

Figyelt kérdés
Mikor én voltam gyerek, akkor még nem volt, sőt még biztonsági öv se volt hátúl. Ki nem akarom próbálni, nem is tudnám. 🙂
2023. febr. 15. 13:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Sőt, szerintem a mai sofőr generáció sem tudja a pontos választ 🙂
2023. febr. 15. 13:12
 2/11 anonim válasza:
94%
Olyasmi, mint egy profi sportülésben: [link]
2023. febr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Jaj, te vagy a 28 éves kisbaba?
2023. febr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó lenne. Amúgy 34 vagyok
2023. febr. 15. 16:52
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Az en gyerekkoromban sem volt gyerekules. Csak beultem hatra es kesz. Sokszor meg biztonsagi ov sem volt.


Azt viszont tudom hogy szulokent mekkora fejfajast tud okozni ez a gyerekules dolog. Alig fer el az ules egy kisebb autoba, alig birom kiemelni belole a gyereket, mikor beleteszem akkor a csat tuti hogy nem a szelen van hanem a gyerek alol kell elobanyasznom, neha meg is van tekeredve.

Mivel kotelezo a gyerekules es csak egy van nekunk, ezert mindig ugyan azzal a kocsival megyunk hogy ne kelljen mindig kivenni. Volt amikor jottek ki ertunk a repterre es kellett gyerekules, ha utazunk akkor mindig kell berelni, a rokonok nem is tudnak ertunk feljonni a repterre ha nincs gyerekules vagy nincs kitol kolcsonkerni.

Az ulesek is olyanok hogy nem mindegyik kocsiba jo egy adott ules. Nekunk kifejezetten kompakt ulest kellett venni hogy elferjen hatul. Akinek egyteruje van annak konnyebb mert abban tobb a hely.

Ha pl busszal mesz a gyerekkel valahova de egy ismeros felajanlja hogy hazavisz, ne kelljen buszoznod akkor nem tudsz vele menni mert a legtobb embernek nincs gyerekules a kocsijaban. Ha pl atmegyunk az anyosomekhoz, de en elobb elakarok jonni akkor az nem mukodik hogy anyosomek hazahozzak az asszonyt a gyerekkel mert nekik nincs gyerekulesuk, szoval vagy otthagynam az ulest, vagy egyutt megyunk haza, esetleg elmegyek ertuk.

Alig varom mar hogy olyan idos legyen a gyerek hogy ne kelljen neki se ules sem magasito. A gond hogy mire eljut odaig hogy nem kell, addigra mar teenager lesz es nem is akar mar velunk jonni sehova :D

2023. márc. 8. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Öcsém még a kalaptartón is utazott a trabiban.


#5

Kezdem érteni miért bringával hurcolják városban a gyereket ide-oda és nem kocsival.

2023. ápr. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Fontos a biztonság, de azért a gyerekülés tud abszurd helyzeteket szülni. A múltkor túráztunk a Mecsekben mikor elkapott bennünket a vihar, csapkodtak a villámok körülöttünk. Többekhez hasonlóan autóval mentünk fel a legfelső parkolóig, de volt ott egy kisgyerekes család akik busszal. Mindenki sietett az autókhoz, a gyerekesek meg kérdezgették, hogy beférnének-e valahova, mert csak egy óra múlva jön a buszuk. Beférni éppenséggel lazán befértek volna sokakhoz, csak hát gyerekülés nem volt sehol sem. Így dekkolhattak a buszmegállóban miközben csapkodtak a villámok, hogy lebuszozhassanak szintén gyerekülés nélkül. Ahogy néztem behúzódni sem nagyon tudtak sehova. Mi négyen voltunk autóval, így hozzánk nem fértek volna be, de azért elgondolkoztató.
2023. nov. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát igen, kötöttség.

Én már voltam úgy, hogy a vonattól mentem a kocsihoz, aztán láttam, hogy egy nő két kisgyereket vonszol a buszmegállóhoz. Tudtam, hogy majdnem egy óra a busz. A régi időkben el is vittem volna őket, mert egyedül voltam, de hát két gyerek szállítása gyerekülés nélkül, az igen drága hobbi, ha megállít a rendőr.

Még az jutott eszembe, hogy ha télen hófúvásban az út szélén álltak volna egy árokba csúszott kocsi mellett, akkor is vajon ki merte volna felvenni őket...

2023. nov. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel, hogy a szülő végső soron kifizethetné a bírságot ha úgy ítéli meg, hogy a gyerekülés nélküli autózás kisebb kockázat mint ott maradni a helyszínen szintén veszélyes körülmények között, de akkor is ott van a 3 büntetőpont a sofőrnek.
2023. nov. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az árokba csúszott kocsiból át lehet rakni a gyerekülést gyerekestül.
2023. nov. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!