Hogy lehet az, hogy évente a legtöbb ember majdhogynem az utakon veszti életét, miért nem fekszik erre rá a hatóság?
Nagyon szomorú dolog, én is gondolkodtam már ezen, de szerintem nem nagyon érdekli az embereket a büntetés. A bírságot kifizetik úgy vannak vele, ha meg van sebességmérés, mint ahogy írtad is, bemondják, ott a környéken normálisan vezetnek, máshol nem.
Én még arra gondoltam, hogy olyan autókat kéne gyártani, amik eleve úgy vannak összerakva, hogy nem mehetsz vele gyorsan. Max. 70-80 Minek száguldozni?
Persze mentősautó, tűzoltóautó stb kivétel, de egy magánember induljon el időben, ne rohanjon, mint az állat. De ez a projekt nem biztos, hogy kivitelezhető lenne.
#6 "Ami rossz, az csak rosszabbodni fog..ez legtöbbször mindig igy van"
Aha oké akkor folytatom a statisztikák megosztását: "Following a 25% reduction in 2020, Hungary recorded its lowest number of road fatalities on record. In 2021, the number increased by 18%. Overall, this represents a 10% decrease between 2019 and 2021."
Ha fordítás kellene: 2020-ban 25%-kal csökkent a halálos kimenetelű balesetek száma. Ezt követően 2021-ben 18%-kal emelkedett. Ez 2019 és 2021 között összességében egy 10%-os csökkenést jelent.
Jól látod kérdező, szerintem egyszerűen az a helyzet hogy a hatóságok és a szabályozások lényegesen lasabban vagy egyáltalán nem tudják követni a járműforgalom "dinamikáját".
Ha csak az utóbbi 10-20évet is nézzük, rengeteg változás történt: változott a gépjárműállomány több paramétere (nőtt a lóerő, nőtt a végsebesség), megnövekedett a figyelemelvonó elektronikai készülékek száma, pl. egyre több a mobiltelefon, érintőképernyő, fejhallgató-füldugós hangszóró (már a gyalogosok is a fejükbe dugiszálják!) újabban okosóra,meg ki tudja mi amiről nem is hallottam... stb., gyengítettek a jogosítványmegszerzés feltételein, és általánosságban az emberek is idegesebbek, stresszesebbek.
Fölbolondítják őket a munkahelyükön vagy gyakorlatilag bárhol, és ezt a feldúlt, morcos állapotot viszik magukkal tovább a közlekedésbe. Ezenkívül bolondítják az embereket a média által is, legyen ez politika, a napi hiradó (ami erőszakkal és öldökléssel van tele) vagy akár valami igénytelen show-műsor, de éppenséggel említhetjük az agresszív, gyilkosságon-öldöklésen alapuló filmeket is, amelyekből egyre több jön, főleg nyugatról, amerikából. Pl. ha megnézel egy 30évvel ezelőtti akciófilmet, meg egy mait, brutalitásban lényeges eltérés van...
Ezek mind-mind olyan apró tényezők, amelyek összeadódnak és együttesen károsan hatnak az emberek lelki és mentális egészségére, gyakran akár nézetüket vagy hozzáállásukat is megváltoztatva egy adott kérdéskörhöz, vagy épp a közlekedéshez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!