Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy is van ez a tanuló...

Hogy is van ez a tanuló matrica a friss jogsisok autóján?

Figyelt kérdés

Hallottam mar több félét is

- vagy hogy nem kötelező csak jó ha van

- vagy hogy 2 évig kötelező

- vagy ha a szülő úgy akarja

Erre most van valamilyen szabály?



2023. jan. 26. 07:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező.
2023. jan. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, sőt szinte felesleges is.

-nem mentesít semmilyen Kresz szabály vagy felelősség alól

-a többi sofőr többsége a matrica ellenére sem empatikus, sőt.

2023. jan. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

- vagy hogy nem kötelező csak jó ha van


nem kötelezö


- vagy hogy 2 évig kötelező


semeddig nem kötelezö


- vagy ha a szülő úgy akarja


mi köze egy szülönek ehhez?

2023. jan. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező.
2023. jan. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Hovarju ***** válasza:
100%

Nem kötelező. De ha téged megnyugtat kirakhatod az autóra.


Én azt tapasztaltam, hogy aki odafigyel a másikra az matrica nélkül is figyelni fog, akit meg nem érdekelnek mások, az a felcicomázott oktató autót sem fogja figyelembe venni.

2023. jan. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező mivel a jogosítvány megszerzésével teljes értékű tag vagy a közlekedésben.

2 évig vagy kezdő vezető viszont a kettő nem függ össze.

Szülőnek nincs beleszólása.


Én sokkal elfogadóbb vagyok azzal akinél kint van mert ha látom akkor tudom hogy miért nem megy neki. A hétvégi vezetők is nyugodtan kitehetnék...

2023. jan. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Logikusan gondolkozó emberi lényként erre azért hamar megtalálnád a választ.


Azt nem is értem hogy jön a történetbe a szülő, hiszen az egész jogosítvány arról szól, hogy te vagy jogilag felelős saját magad és az utasaid miatt.


Kezdőként érdemes kirakni, mert az emberek egy fokkal jobban odafigyelnek rád és egy fokkal türelmesebbek lesznek.

2023. jan. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, KRESZ szerint nincs megkülömböztetès (ha használod ha nem), más sofőrök hozzáását nem tudom, (èn picit türelmesebb vagyok, de sok gondom nem volt friss jogsissal) annyi hogy 2 èven belül van amit nem csinálhatsz pl:vontatás.
2023. jan. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fél éve van jogsim, a férjemnek 20, és ugyanazt az autót használjuk. Kicsit fárasztó lenne folyamatosan fel-le ragasztgatni a matricát. :)

Úgyhogy nincs fenn, eszünkbe se jutott.

2023. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akik direkt szívatják a T-betűseket, de szerintem sokan vagyunk, akik elnézőbbek vagyunk velük. Készülünk rá, hogy ügyetlen lesz, és nem futunk rá úgy fékezésnél, mint normál esetben, hogy bőven legyen helye bármilyen manőverhez, ne érezze feszélyezve magát a túl közel lévő másik autó miatt, mert attól csak még lassabban halad, és végső soron magamat szívatom meg, ha később takarodik el előlem.

A kezdő sofőr olyan, akinek nem örül az ember maga előtt, de hát ha problémája van, illik segíteni legalább annyival, hogy nem hajszoljuk még mélyebben a kétségbeesésbe. Ugyanez a kategória a kormányt közelről szorító nő, meg a nyúlszőrkalapos öregember. Ezek nem szórakozásból vezetnek általában (mert félnek az úton), hanem muszájból, mert rá vannak kényszerülve valamiért. Ezeknek se örülök, de hát attól nekem nem lesz jobb, ha szívatom őket. Meg hát, nekem is lehet még problémám (mondjuk, megöregszem), és jól fog esni, ha a többi nép türelmes lesz a bénázásommal.

2023. jan. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!