Mik az etikettek?

Figyelt kérdés

Mármint mikor, ès hogy szokás segíteni autós társainkat(friss jogsi)

Amit nagyjából tudok:

-megszűnő sáv esetèn, a besorolást segíteni

-kereszteződèsbe nem mentragadni

-Sávváltásnás beengedni

-Ha sokan vannak mögöttem, ès valaki balra akar kanyarodni, vagy jobbról ki szeretne kanyarodni, akkor kiengedni őt.

-Szűk utcábam szemből èrkezőt elengedni, ha nekem van rá lehetősègem.

Milyen szituk lehetnek mèg amikor èrdemes, vagy elfogadható az előzèkenysèg?


2023. jan. 16. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Autópályán felhajtón segíteni a besorolást, gyalogost átengedni a zebrán.
2023. jan. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Thx (bár a 2. az kötelező, de biztos vannak akik nem)
2023. jan. 16. 17:31
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Igazából ez olyan, hogy lehetőség szerint mindig minden esetben illik segíteni a másikat, de csak és kizárólag mérlegeléssel.


Ha látom, hogy mögöttem végtelen kocsisor, akkor kicsit elengedem a gázt vagy akár meg is állok, hogy a kikanyarodó autós be tudjon elém sorolni. De ha mögöttem nincsen senki, csak 1-2 autó, az is a tolós sietős fajtából akkor inkább elmegyek és ont ráér kikanyarodni az utánunk lévő szabad útra.


Sávváltást is lehet segíteni lassítással de sok esetben hasznosabb adni egy gázfröccsöt és előrébb kerülni, hogy mögénk beférjenek.

2023. jan. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
A kereszteződésben nem bent ragadni sem etikett kérdése. Te csak akkor hajthatsz be, ha megbizonyosodtál arról, hogy át tudsz hajtani azon.
2023. jan. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Különösen igaz ez a vasúti átjáróra. Mert mindegyik csak megy mint az ökör, tapad rá a másikra. Aztán meg csak néz ha ott ragad.
2023. jan. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Ami szerintem fontos dolog a parkolás. Illik másokra is gondolni, két vonal közé állni, igazítani ha kell. Nekem olyan is volt, hogy beálltam a másikhoz igazodva, de később lementem és igazítottam a kocsin, hogy legyen mellettem 1 autónyi hely.
2023. jan. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
4# teljesen igazad van... Nem roszból írtam :) vagy legalábbis nem ez volt a cèlom :)
2023. jan. 16. 17:53
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Én nagyon sokat használtam a tömegközlekedést, tömegközlekedési eszközzel szemben szerintem illik kiemelten előzékenynek lenni. Ha nem teremtek vele balesetveszélyt, akár védett úton is megállok beengedni egy kanyarodó buszt.
2023. jan. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%
Tankolásnál nem hagyod az autót a kútfejnel fél óráig, amíg kávézgatsz és croissant-ozol.
2023. jan. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!