Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek mehúzták a vizsgán?

Szerintetek mehúzták a vizsgán?

Figyelt kérdés
Tanuló vizsgázott előttem. Ès volt egy jobbkezes utca. Ez nekem takarásban volt, ès beelőztem balról, viszont az előzèst nem fejeztem be a kanyarba, ahol ő balraakart kanyarodni, ès majdnem nekem jött. Ès ha kreszt nèzzük, ha jól emlèkszem, èn hibáztam. Hozzáteszem, ha tudom, hogy van ott egy kereszteződès, akkor nem előzöm meg...
2023. jan. 16. 09:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%
Vagy igen, vagy nem. Honnan tudnánk?
2023. jan. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#7 Párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesten nem lehet balról kikerülni a balra indexelő, belső sávba húzódott járművet, csak jobbról elhagyni.

Viszont ez most szinte biztos, hogy 1 sáv erre, egy sáv arra út (tehát párh.közl. nem alkalmas úttest), ott viszont hiába van kint a balra index, balról kikerülhetik, ezért kell a kanyarodás megkezdése előtt tükörben, holttérben ezt ellenőrizni!

Mondjuk épeszű ember nem kerül ki adott irányba indexelő járművet, de amúgy szabályos lenne. Ha koccannak, a kanyarodó autó a hunyó.

Tehát a vizsgázó megbukott.

2023. márc. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!